Dôchodca mal doma 10-tisíc eur! Okradli ho dve ženy

Eurá
Zdroj: Shutterstock.com

Starý pán si zmiznutie peňazí všimol až po odchode obidvoch podvodníčok.

Podvodníci pripravili o úspory ďalšieho dôchodcu. Dôverčivý 82-ročný muž z obce Skýcov v okrese Zlaté Moravce prišiel o 10 000 eur. V pondelok 9. júna popoludní navštívili dôchodcu dve ženy. Tvrdili, že sú z poisťovne a priniesli mu preplatok.

„Pán ich vpustil do domu. Po starej a dobre známej finte so zamieňaním peňazí ženy starčeka pripravili o 10 000 eur," skonštatovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Starý pán si zmiznutie peňazí všimol až po odchode obidvoch podvodníčok. Ženy mohli byť vo veku 25 až 30 rokov, obidve mali na sebe biele oblečenie. Polícia po páchateľkách pátra, informovala Bruchterová.

Polícia opätovne upozorňuje najmä starších ľudí, aby sa za žiadnych okolností nedali nalákať na preplatky, ktoré im rôzni neznámi ľudia prinesú domov. „Žiadna inštitúcia, či už sú to banky, elektrárne, plynárne, vodárne, poisťovne, svojim klientom nenosí preplatky domov osobne," upozorňuje Bruchterová.

Najmä seniori by mali mať na pamäti, že vždy ide o podvodníkov, ktorí chcú zmanipulovať svoju vyhliadnutú obeť a pripraviť ju o peniaze. Polícia odporúča dôchodcom nepúšťať sa do reči s cudzími ľuďmi, nepozývať ich k sebe domov, nevpúšťať do bytu cudzie osoby a neprijímať pomoc od neznámych ľudí.

ZLATÉ MORAVCE/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti