Kauza zmenky: Po výpovedi Tótha súd pojednávanie prerušil, pokračovať bude v októbri

Miroslava Csorbová
Zdroj: TASR

Predpoludním vypovedali exriaditeľka Zuzana Ťapáková aj súčasný riaditeľ televízie Matthias Settele.

V utorok (10.9.) pokračovalo hlavné pojednávanie s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom v kauze zmeniek televízie Markíza.

Na súd sa dostavil opäť aj Peter Tóth, ktorý svedčil od 13:00 h. Práve jeho výpoveď by mala byť v prípade kľúčová. Verejnosť počas nej vylúčili.

Pred Tóthom vypovedala najskôr bývalá riaditeľka Markízy Zuzana Ťapáková a po nej súčasný riaditeľ Matthias Settele.

Zdroj: TASR

09:57 Výsluch Zuzany Ťapákovej sa skončil. Príde súčasný riaditeľ televízie Matthias Settele. Výsluch bude tlmočený.

09: 55 Pýtal sa znovu Kočner. "Ohrozil by záväzok 16 mil. eur v roku 2007 Markízu?" Opýtal sa Kočner. "Nemala som vtedy účtovníctvo Markízy, je to čistá špekulácia, neviem na ňu odpovedať," povedala.

09:51 Pýtali sa aj sudcovia. Jána Buvalu zaujímalo, či by exriadteľka vedela posúdiť či z Ruskovcov mal niekto dominantnejší vzťah k televízii? "Podľa mňa jednoznačne Pavol Rusko," povedala. Pokračoval sudca: "Postrehli ste niekedy ekonomické operácie, ktorej podstatou by bola optimalizácia daní?" pýtal sa Buvala. "Takéto niečo som nevnímala, ani som neprichádzala do styku s takýmito informáciami," odpovedala.

Zdroj: TASR

09:46 Otázky exriaditeľke kladie aj Kočner. „Povedali ste, že náš príchod sprevádzala hrubá sila. Koľko nás tam bolo, môžete špecifikovať?" Ťapáková odpovedala, že nevie, koľko ich bolo. „...Pamätám si vás, pána Agha, pána Čongrádyho a potom ozbrojených mužov. Tá situácia bola veľmi nepríjemná, tí muži ma čakali, keď som vystupovala z auta. Existujú z toho zábery, fotografický materiál," hovorila Ťapáková. „Ja som sa pýtala, kto je riaditeľom a vy ste povedali, že pán Čongrády. Na pána Pohanku si nepamätám," pokračovala.

09: 39 "O zmenkách som sa dozvedela, až keď boli medializované," uviedla na začiatku svojej svedeckej výpovede Ťapáková. Ako generálny riaditeľ, spolukonateľ a štatutárny zástupca televízie sa musela podpisovať pod účtovné uzávierky aj výročné správy. V rámci výkonu svojej funkcie sa však o zmenkách nikdy nedozvedela. "V účtovníctve sa nenachádzali," dodala.

09:23 Ťapáková vravela, že nerada spomína na Kočnera. "S pánom Kočnerom sme sa stretli pri nie príjemnej udalosti, keď prišiel do Markízy, čo bolo sprevádzané hrubou silou. To bolo moje jediné stretnutie s ním, kde došlo ku komunikácii. Nerada na neho spomínam," povedala.

09:11 Pred súdom začala vypovedať ako svedkyňa bývalá riaditeľka televízie Zuzana Ťapáková. Mal by prísť aj súčasný riaditeľ Matthias Settele.

“O zmenkách som nemala žiadnu vedomosť, počas môjho riaditeľovania som nič také v účtovníctve nenašla. Ako riaditeľka som preberala televíziu po pánovi Mikovi, prebralo sa to za prísnych pravidiel, auditu, prítomnosti právnikov, finančných riaditeľov a zástupcov CME," povedala Ťapáková.

09:00 Pred Justičným palácom v Bratislave sa už schádzajú novinári, ktorí musia prejsť bezpečnostnou kontrolou. Začiatok pojednávania je naplánovaný na 9.00 h. Na žiadosť Pavla Ruska sa pojednáva v jeho neprítomnosti.

Pojednávanie v kauze falšovania zmeniek začalo v pondelok. Jeho priebeh sme sledovali počas celého dňa.

BRATISLAVA/Tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuzana Ťapáková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.