Rektor prichytený pri klamstve: Sľuboval, že darovanú secesnú budovu nikdy nepredá

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Budovu už vlastní súkromná firma.

Lacno získali vzácnu budovu od mesta. Súkromná vysoká škola ju neskôr darovala svojmu rektorovi. Ten vľani pred našimi kamerami sľuboval, že budovu nepredá a naďalej bude slúžiť na vzdelávanie. Lenže budovu už vlastní súkromná firma. Mesto hovorí o šafárení s majetkom.

Secesnú stavbu neďaleko centra Košíc si od mesta prenajímala súkromná vysoká škola. Pred šiestimi rokmi im ju radnica zvýhodnene a bez súťaže predala. Škola zároveň mala zrekonštruovať havarijnú strechu.

Tá však neskôr celú budovu darovala svojmu rektorovi a väčšinovému majiteľovi. Jeho spoločníci naňho previedli svoje obchodné podiely. Rektor súkromnej školy však teraz celú secesnú stavbu predal súkromnej firme.

Škola sa k budove dostala za 200-tisíc eur. Dnes odhadujú jej hodnotu na dvoj až trojnásobok. Rektor s nami hovoriť nechcel a do školy nás nikto nepustil.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček tvrdí, že zmluva je vraj nevýhodná a už s ňou pravdepodobne nič nezmôžu. Súkromná IT firma, ktorá budovu kúpila, v nej chce vytvoriť zázemie pre duálne vzdelávanie.

Viac v reportáži Jozefa Demetera


KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Predaj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.