Andruskó vypovedal v prípade vraždy Kuciaka, prehovoril aj o ďalších zločinoch

Zoltán Andruskó
Zdroj: TV Markíza

Obvineného vypočúvali v Banskej Bystrici.

Zoltána Andruskóa vypočúvali za múrmi banskobystrickej väznice šesť hodín. Museli to spraviť nanovo, lebo ho v prípade vraždy Jána Kuciaka budú súdiť samostatne. Hovoriť mal aj o ďalších zločinoch, ktoré sa po likvidácii novinára prevalili.

Andruskó figuroval v prípade Kuciakovej vraždy ako sprostredkovateľ. Práve on mal prevziať objednávku od Aleny Zsuzsovej a tlmočiť ju Tomášovi Szabóovi a Miroslavovi Marčekovi. Povedal to vyšetrovateľom, s ktorými spolupracuje od momentu, čo bol vzatý do väzby.

Len nedávno sa stalo to, čo naznačovali prokurátori už dlhšie. Andruskóa budú súdiť v prípade vraždy novinára samostatne, práve pre spoluprácu s vyšetrovateľmi. Obvinený je teda naďalej, ale vo veci likvidácie Kuciaka, kde figurujú všetci ostatní, má postavenie svedka. A preto ho dnes potrebovali vypočuť nanovo.

Výsluch trval šesť hodín. A bol veľmi rozsiahly. Hovoril aj o ďalších zločinoch, ktoré pomáha objasniť. Napríklad o plánovaných likvidáciách či kupovaní zbraní. Potvrdil nám to Zsuzsovej advokát.

Je pravdepodobné, že prokurátori sa s Andruskóm dohodnú na výške trestu. Ak ju schváli súd, má vysokú šancu, že strávi vo väzení menej rokov ako ďalší, ktorí sú z vrážd obvinení.

Keď v septembri Andruskóa policajti zadržali, bol to práve on, kto označil za objednávateľku likvidácie Kuciaka svoju kamarátku z Komárna Zsuzsovú. Tú zadržali až na druhý deň. Tá ale všetky obvinenia odmieta.

Advokát Aleny Zsuzsovej potvrdil, že vo veci obvinenia z nedovoleného ozbrojovania aj príprav vrážd prokurátorov podali sťažnosti. O jednej z nich už aj prokurátor rozhodol a zamietol ju.

Viac sa dozviete v reportáźi Zuzany Ferenčákovej


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti