Bratislavská Petržalka sa už pripravuje na novú parkovaciu politiku. Čo prinesie?

Manželia, ktorí žiadali o podporu.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Začína sa v lokalitách najbližších k Starému Mestu, kde parkuje aj najviac mimobratislavských vodičov.

Najväčšie slovenské sídlisko berie novú parkovaciu politiku vážne. Bratislavská Petržalka už maľuje parkovacie boxy. Od 1. novembra si už cezpoľní za nočné parkovanie v modrej zóne budú musieť zaplatiť.

Úplne zadarmo to nebude ani cez deň. Mimopetržalskí vodiči sa budú musieť zaregistrovať v aplikácii, ktorá bude fungovať takisto od spomenutého dátumu. V nej nahlásia, na ktorom vyznačenom boxe a odkedy dokedy stoja.

Začína sa v lokalitách najbližších k Starému Mestu, kde parkuje aj najviac mimobratislavských vodičov. Postupne ale zmodrie celá Petržalka.

Rezidenti si môžu auto zaregistrovať elektronicky alebo osobne na úrade a parkovať budú tak, ako aj doposiaľ. Do prijatia celomestskej parkovacej politiky ponechá úrad obyvateľom tiež vyhradené miesta, ktoré si platili.

Petržalčanov možno poteší najviac to, že od tohto dátumu zákon umožní odtiahnuť všetky nepojazdné vraky z modrých boxov.

Zmiznú tak autá bez „ešpézetiek" a aj také, s ktorými si mesiace nevedeli rady. Sledovanie modrých boxov však môže poriadne vyťažiť aj mestskú políciu. Miestna časť sa na to pripravila a vyčlenila peniaze na papuče aj nových policajtov.

Viac v reportáži Braňa Tomagu


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti