Chodcov pozrážali autá aj motorka: Nehody v troch mestách, v Košiciach smrteľná

5d7a0707602ff1b88f080200-287477.jpg
Zdroj: tvnoviny.sk polícia sr

Chodec v Leviciach chcel prejsť cez cestu a vošiel priamo pod motorku, v Prievidzi sa zranili zas dvaja chodci.

K tragickej zrážke osobného auta s chodcom došlo na priechode pre chodcov pred Košicami v smere od mestskej časti Šaca vo štvrtok okolo poludnia. Cesta bola uzatvorená.

Po zrážke s autom prišiel o život 77-ročný muž. „Policajti sú na mieste, tragickú udalosť dokumentujú. Cesta do Košíc je uzatvorená a doprava je presmerovaná na obec Haniska,“ dodáva polícia.

Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

Vošiel priamo pod motorku

Chodec chcel prejsť cez cestu a vošiel priamo pod motorku. Polícia v Leviciach tak vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala v Šahách na Turóczyho ulici v stredu 11.09.2019 o 19,30 hod.

Muž (72) vyšiel z dvora rodinného domu a chcel prejsť cez cestu. Vôbec sa však nepresvedčil, či tak môže urobiť bezpečne a náhle vošiel do jazdnej dráhy motocykla Yamaha. Pri zrážke došlo k zraneniu chodca, bol však schopný podrobiť sa dychovej skúške. Tá preukázala v jeho dychu 0,37 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 0,77 promile.
Okolnosti a mieru zavinenia tejto dopravnej nehody polícia vyšetruje.

Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Zrazil sa autobus s autom

Zranenie dvoch ľudí si vo štvrtok dopoludnia vyžiadala dopravná nehoda na ulici T. Vansovej v blízkosti autobusovej stanice v Prievidzi. Pri zrážke dvoch osobných áut a autobusu zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze.

Dopravná nehoda, ktorú hasičom nahlásili krátko pred 10.00 h, mala siedmich účastníkov, v autobuse sa v čase zrážky okrem vodiča nenachádzali cestujúci. "Účastníci vo vozidlách neutrpeli zranenia, ľahšie sa zranili dvaja chodci," priblížil Petrík.


KOŠICE, LEVICE, PRIEVIDZA/tvnoviny.sk TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti