Konečne sú doma: Trnavskí študenti sa po štyroch dňoch v Japonsku stretli s blízkymi

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Skupina uviazla na letisku v Tokiu pre vyčíňanie tajfúnu.

Konečne sú všetci doma. Z Japonska sa vrátilo štyridsať študentov trnavského speváckeho súboru, ktorí tam prežili tajfún a uviazli na tokijskom letisku.

Lety zrušili a do lietadla sa nakoniec dostali po štyroch dňoch. Z Viedne do Trnavy prišli autobusmi. Obavy vystriedali emócie radosti. Nikto akoby nevnímal, že je jedna hodina po polnoci.

Spevácky zbor Cantaca Nova reprezentoval v krajine vychádzajúceho slnka našu krajinu. Odchod domov im ale skomplikoval tajfún, ktorý zasiahol oblasť Tokia. Zo silného vetra a bičujúceho dažďa mali študenti strach. Doprava skolabovala.

Nemali sa kde ubytovať. Hotely boli obsadené, a tak prvú noc spali v spacákoch na letisku. Problém bol aj s jedlom, obchody boli prázdne.

Na druhý deň im so stravou pomohlo naše veľvyslanectvo v Tokiu. Druhú noc už spali v hoteli, ktorý im zaplatil premiér Peter Pellegrini z rezervného fondu. Rakúske aerolínie im zabezpečili odlet.

Prvá skupina odlietala z Tokia priamo do Viedne. Druhá s medzipristátím vo Frankfurte nad Mohanom. Autobusy z Viedne do Trnavy zabezpečil Trnavský samosprávny kraj.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya


TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme TT

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.