Vykurovacia sezóna sa blíži. Ak chcete mať teplo v byte, nezabudnite na tieto kroky

zakutia baziliky_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kuričov v kotolniach dávno vystriedali moderné kotly a počítače, no aj tie potrebujú cez leto údržbu.

Počasie nám síce ešte praje, no ľudia bývajúci v bytoch s centrálnym vykurovaním by mali zbystriť pozornosť.

Keď už budete čakať, že by ste mali mať teplé radiátory, pokojne sa môže stať, že budú studené. Pozrite sa, čo všetko musíte urobiť.

Kuričov v kotolniach dávno vystriedali moderné kotly a počítače, no aj tie potrebujú cez leto údržbu.

Dodávatelia tepla a ich kotolne sú na vykurovaciu sezónu pripravení. Dôležité teraz je, aby sa pripravili aj ľudia bývajúci v bytoch.

„Dôležité je, aby si každý vlastník bytu nastavil termostatickú hlavicu na päťku, teda na maximu. Zároveň by mal skontrolovať funkčnosť regulačných ventilov alebo termostatických hlaví a aby prípadnú poruchu nahlásil správcovi," vysvetľuje Gabriel Kaliňák zo spoločnosti dodávajúcej teplo.

To však ešte ani zďaleka nie je všetko. Ak aj všetko zapnete, môže sa stať, že po ochladení kúriť síce začnú, no vy na to nezistíte. Radiátory aj po nastavení hlavice na maximum budú studené. Znamená to, že radiátor nepracuje správne.

Urobiť preto musíte jednoduchú údržbu. Postačí vám skrutkovač a nádoba, napríklad, pohár na vodu. Je potrebné odvzdušniť všetky radiátory v byte.

A odvzdušniť musíte aj stupačky v pivniciach, aby nebolo zavzdušnené. Ak to vo svojom paneláku zvládnete, môžete sa tešiť na teplo.

Viac v reportáži Pavla Siváka


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pavol Sivák

Dôležité udalosti