Firma s oblečením z kauzy Tomáša Druckera súťaží sama a zarába milióny eur

Eric Bailly (Manchester United) vs. Jan Vertonghen (Tottenham).
Eric Bailly (Manchester United) vs. Jan Vertonghen (Tottenham). Zdroj: TV Markíza

Firma Rempo sa minulý rok objavila v kauze Tomáša Druckera, ktorý bol vtedy tri týždne ministrom vnútra za Smer.

Odevná firma z Druckerovej kauzy, ktorá znova oblečie železničiarov, súťaží sama a zarába milióny. Píše o tom sme.sk.

Firma Rempo medzi rokmi 2015 a 2018 svoje tržby takmer zvodnásobila na viac ako 17 miliónov eur a vlani zvýšila zisk viac ako štvornásobne - na 950-tisíc eur. Denník upozorňuje, že firma na posledné týždne dostala zákazky za viac ako 10 miliónov eur.

Poslednou zákazkou je tá pre slovenské železnice. Tie zverejnili päť zmlúv, z ktorých vyplýva, že od Rempa kúpia oblečenie za 4,3 milióna eur. O túto zákazku sa uchádza len jediná firma - Rempo.

Železnice však súťaž rušiť nebudú, keďže vlani ju už raz zrušili. A to z dôvodu, že sa prihlásil len jeden uchádzač. Podľa železníc nová súťaž nezaručí, že dostanú viac ponúk. Napísali to aj Úradu pre verejné obstarávanie.

Rempo podľa portálu získalo do roku 2018 štátne zákazky spolu za 45 milión eur.

Zákazku od železníc získala spomínaná firma podobne ako zákazku pre Slovenskú poštu. Bolo to na rovnošaty za takmer 5,3 milióna eur bez DPH z konca júla, kedy firma súťažila sama a pošta to vysvetľovala tým, že už raz súťaž zrušila a vyhlasovať tretiu súťaž nemalo zmysel.

Firma Rempo sa minulý rok objavila v kauze Tomáša Druckera, ktorý bol vtedy tri týždne ministrom vnútra za Smer. Vlani na jar Igor Matovič vyhlásil, že Drucker a jeho manželka získali v minulosti pozemky pri Trnave aj v meste za desatinu ich trhovej hodnoty. Ušetrili podľa neho takmer jeden a pol milióna eur.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tomáš drucker

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.