Ďalšia Threema: Kočnerovi robil Bödör spojku so špeciálnym prokurátorom Kováčikom

Dôchodcovi pristál kamión pri obývačke.
Zdroj: TVNOVINY.sk TASR

Ukázalo sa, že práve Kováčik je v konflikte záujmov pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Ďalšia časť komunikácie z Threemy je vonku. Miroslav Bödör mal robil Kočnerovi spojku na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Píše o tom Denník N. Upozorňuje na to, že Kováčik nehovoril pravdu o tom, že Norberta Bödöra nevidel osem až 10 rokov. Z Kočnerovej Threemy vyplýva, že Kováčik a Bödör boli v kontakte pravidelne.


Ukázalo sa, že Kováčik je v konflikte záujmov pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Práve on kritizoval novinárov za "úniky" z vyšetrovani tejto vraždy.

V komunikácii Kočnera s Bödörom od septembra 2017 do mája 2018 sa spomínajú kšefty, pokusy o ovplyvňovanie trestných konaní či dosadzovanie si svojich ľudí do funkcií. Celá komunikácia je tom, že Kočner chce od Bödöra, aby u Tibora Gašpara alebo Kováčika vybavil zastavenie stíhania, zmenu prokurátora aj odstavenie vyšetrovateľa. Pýtal sa aj to, či sa všetko podarilo. Bödörove odpovede sú stručné a nie na každú otázku, zrejme si obaja aj volali.

Kováčik im tiež nie vždy vyhovel. Kováčik ešte v roku 2017 rozdelil spisy Technopol a Donovaly prokurátorom, ktorí sa nimi začali zaoberať. "Technopol" dostal prokurátor Maroš Žilinka. Z objednávky jeho vraždy je Kočner podozrivý. V komunikácii vidno, že Kočner je zo Žilinkovej kompetencie nervózny.

V októbri 2017 o 5:02 písal Kočner Bödörovi: "Dobré ráno. Prosím ťa, ešte by som chcel pripomenúť opýtať sa Dušana, či on bude rozhodovať o sťažnosti (kauza hotely). Ďakujem."
Bödör odpovedal: "Oki. Stretnem sa s ním bud. týždeň".
Kočner písal znovu o štyri dni: "Bolo by super, keby on, vymysleli sme s právnikom skvelú taktiku, bol by spokojný on aj my." Kočner dodal, že "dnes bol môj právnik študovať spis, pokecal si s vyšetrovateľom a ten potichu povedal, že aj  podľa jeho názoru to nie je trestný čin, ale že dostal pokyn od Bíra a že inak nemohol. A že Bíro tomu ani prd nerozumie".

Kočner bol na jeseň 2017 obvinený v kauze Donovaly. Príkaz na to dal práve Alexander Bíro a Kočnerovu sťažnosť vtedy na Úrade špeciálnej prokuratúry zamietli.

Kočner písal potom Bödörovi: "Ten Dušan je nielen sráč, ale aj zmrd...Keď budeš dnes s Dušanom, opýtaj sa ho ešte ako chcú vyriešiť Bašternáka".

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dušan kováčik

Dôležité udalosti