Danko: Koaličná rada má byť o rozpočte

1_hossu_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Podľa jeho slov bude vo štvrtok alebo piatok.

Koaličná rada, na ktorej by sa malo hovoriť aj o štátnom rozpočte, by mala byť vo štvrtok (19. 9.) alebo piatok (20. 9.). Uviedol to v utorok predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

O možných termínoch sa rozprával aj s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). "Myslím si, že vo štvrtok, piatok budeme kooperovať pri týchto opatreniach, ktoré minister financií potrebuje na zostavenie štátneho rozpočtu," skonštatoval.

Koalícia by podľa neho mala hovoriť aj o rizikách, možnostiach i nových výhľadoch štátneho rozpočtu. "Verím, že to pragmaticky uzavrieme tak, aby budúci štátny rozpočet bol zodpovedne pripravený na schválenie, aby v Národnej rade SR 'zbehol' bez problémov," poznamenal.

Opätovne v tejto súvislosti upozornil na slabý výber DPH či odmeňovanie v štátnej správe. "Slovensku chýba systém odmeňovania v ústredných orgánoch štátnej správy," podotkol.

Očakáva, že minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) príde s koncepciou, ktorá vyrieši rozdiely platov. Zopakoval, že zvyšovanie spotrebnej dane z tabaku, ako presadzovalo ministerstvo financií, je pre neho uzavretou témou.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti