Tehotná nevesta zomrela cestou k oltáru. Dieťa prišlo na svet cisárskym rezom

Jhon Lucumi z Genku oslavuje gól v dueli LM na pôde Salzburgu.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Mostrei Tudo

Nemocnica uviedla, že Jessica trpela preeklampsiou, ktorá viedla k mŕtvici.

Mal to byť najšťastnejší deň v jej živote, no všetky plány zmarila krutá rana osudu. Tehotná nevesta dostala cestou na svadobný obrad mŕtvicu a zomrela. Lekárom sa však podarilo priviesť jej dieťa na svet cisárskym rezom. Z budúceho manžela sa tak stal v deň svadby slobodný otec.

O veľmi smutnom príbehu informoval portál Daily Mail, ktorý sa odvoláva na brazílske médiá. Na svadbu v kostole v Sao Paule, ktorá sa nakoniec nekonala, už bolo všetko pripravené. Na posledných záberoch pred smrťou bola nevesta Jessica Guedesová (30) vysmiata. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa schyľuje k tragédii, všetko sa však zmenilo v limuzíne cestou do kostola.

Na ženu, ktorá pracovala ako zdravotná sestra a bola v šiestom mesiaci tehotenstva, zrazu prišla nevoľnosť a cítila bolesť v oblasti krku. Príbuzní si mysleli, že iba ťažko zvláda nervozitu, pravda však bola oveľa horšia.

https://www.youtube.com/watch?v=MWF0ENekIZU


Ženích Flavio Goncalves (31) už netrpezlivo čakal pred oltárom, no nevesta nechodila. Otvorili sa dvere, do kostola vbehol jeho bratranec a oznámil mu, že Jessica v aute odpadla. Flavio rýchlo vybehol von a zbadal svoju budúcu manželku ležať na sedadlách auta. Jessica sa ešte na chvíľu prebrala, no zakrátko opäť stratila vedomie.

„Vytiahol som ju z auta a začal som ju oživovať, na pomoc mi pribehli aj kamaráti hasiči, ktorých som pozval na svadbu," opísal ťažké chvíle Flavio, ktorý je tiež hasič.

Všetky pokusy o jej oživenie zlyhali, na scéne sa následne objavili záchranári, ktorí ženu previezli do nemocnice. Tam však zistili, že nemajú dostatočné vybavenie pre takéto prípady a poslali ju do súkromnej kliniky.

Jessica už bola v tom čase mozgovo mŕtva, a tak sa začal boj o záchranu jej dieťaťa. Pôrod cisárskym rezom dopadol úspešne a keď malá Sophia (930 gramov, 34 centimetrov) prvýkrát otvorila oči, stál tam jej otec.

Preeklampsia je porucha, ktorá sa vyskytuje len počas tehotenstva. Možno ju rozpoznať na základe evidentného zvýšenia krvného tlaku a vysokej hladiny bielkovín v moči. Vzniká v dôsledku nedostatočného prekrvenia placenty.Ťažká preeklampsia sa prejavuje vysokým krvným tlakom, bolesťami hlavy, zahmleným videním, neznášanlivosťou svetla, nevoľnosťami, vracaním a nadmernými opuchmi rúk a nôh.

Preeklampsia sa môže objaviť kedykoľvek v priebehu tehotenstva, pôrodu a do 6 týždňov po pôrode. Najčastejšie sa však vyskytuje v poslednom trimestri a odznie v priebehu 48 hodín po pôrode. Väčšina žien s preeklampsiou však porodí zdravé dieťa. Len u malého počtu žien sa vyskytne štádium preeklampsie, ktoré je veľmi nebezpečné pre matku aj dieťa.

Nemocnica uviedla, že Jessica trpela preeklampsiou, ktorá viedla k mŕtvici. V predpôrodnej poradni, ktorú manželia navštevovali, pritom nezaregistrovali žiadne príznaky.

„Jessica milovala život a bola veľmi silná. Láska môjho života ma naučila, ako sa mám správať k ženám a aj vďaka tomu viem, že sa o dcérku dokážem postarať. Stále tomu nedokážem uveriť. Je to ako smutný film, s tým rozdielom, že aj keď opustím kinosálu, pokračuje ďalej," dodal Flavio.

Jessicu pochovali v utorok. Rodina akceptovala jej prianie a súhlasila s darovaním orgánov.

SAO PAULO/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti