Fico bol pre Kočnera a Bödöra šéf, volali ho tak v Threeme

Zomrel Dudo.transfer_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR

Koncom roka 2017 sa obaja zhovárali o generálnom prokurátorovi Čižnárovi.

Podľa komunikácie Mariana Kočnera a Norberta Bödöra cez aplikáciu Threemu bol Bödör v kontakte s Robertom Ficom aj Robertom Kaliňákom. Vyplýva z nej, že čakal aj na stretnutie s Denisou Sakovou. O nej sa ale vyjadrovali vulgárne. Ďalšiu časť Threemy zverejnil Denník N.

Denník ukázal, ako analyzoval v oficiálnej správe komunikáciu Kočnera a Bödöra v Threeme policajný vyšetrovateľ.

„Je zrejmé, že Kočner koná spoločne s Norbertom Bödörom v prospech politickej strany Smer. Podľa komunikácie je ochotný vždy pomáhať Robertovi Ficovi, je mu verný, obetuje sa pre Smer, navrhuje a podniká kroky na to, aby sa strana Smer udržala pri moci, a to aj za vlastné peniaze, ako napríklad ovplyvňovanie verejnej mienky prostredníctvom médií, snaha o ovplyvňovanie rôznych politických postov, k čomu mu napríklad slúžili aj informácie, ktoré dokázal získať ešte pred ich medializáciou.“

Roberta Fica to vtedy nahnevalo: “Takto sa písali posudky v 50-ich rokoch. Čo má čo policajt písať slohové politologické práce, čo je politológ policajt? Majú sa venovať svojej práci a nie politologickým úvahám,” hovoril Fico na tlačovej besede v auguste tento rok.
Polícia však vedela, prečo to takto píše. Kočner a Bödor volali Fica v správach "šéf". Rôzne skratky a prezývky používali aj pri iných ľuďoch.

Polícia zadržala komunikáciu, ktorá mala prebiehať od septembra 2017 do mája 2018. Zachytáva aj vraždu Jána Kuciaka, koniec Ficovej vlády a končí vtedy, keď polícia zatkla Mariana Kočnera.

Koncom roka 2017 sa Kočner a Bödör zhovárali o generálnom prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Kočner bol s Čižnárom nespokojný preto, lebo sa bál, že ho dá zavrieť.

“Zapadlo to do toho, že na GP niekoho majú. Tak asi nakoniec to bude Jarík. J…m na to. Treba sa odsťahovať. Lebo ak je to tak a začínam tomu veriť, tak nás všetkých šéf dovedie do záhuby,” napísal Kočner. “Hm súhlasím. Pripúšťam,” odpovedal mu Bödör.

Za najväčšie "šéfove" chyby Kočner považoval odstavenie Dobroslava Trnku z prokuratúry aj Štefana Harabina. Zanalyzoval ich v dlhšej správe. Takú istú správu poslal aj Alene Zsuzsovej, namiesto šéfove chyby ale napísal "Ficove chyby".

S Bödörom o tom Kočner rozprával aj začiatkom decembra 2017. “Najdôležitejšie je mať GP. A na to musíš šéfa presvedčiť TY! Je šéf uzrozumený s tým, že nového treba zvoliť ešte pred koncom tejto vlády? Verím, že v tomto sme zajedno.”

Funkčné obdobie Čižnára skončí až budúci rok a nástupcu by mal voliť nový parlament.

Reportáž pripravil Lukáš Zuzelka.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti