Ženy by nemali špirálu používať každý deň, tvrdí odborníčka

Meghan s Harrym a synom Archiem
Zdroj: shutterstock.com/ Nigmatulina Aleksandra

Koledujeme si tak o poškodenie očí.

Mnohé ženy bez dokonalého líčenia a kontúrovania neurobia ani krok z domu. Väčšina to so svojou vizážou nepreháňa, ale určite k ich každodennej výbave patrí aspon krém na tvár, jednoduchý krycí mejkap, vytieňovanie obočia a špirála.

Poviete si, že takýto minimalistický mejkap nemôže spôsobiť žiadne škody, ale predsa len sa v tejto zostave nájde jedna vec, ktorá vám môže uškodiť a podľa odborníkov by ju ženy nemali používať každý deň.

Reč je o špirále. Optometristka Ceri Smith-Jaynes a hovorkyňa Asociácie optometristov tvrdí, že každodenným používaním maskary si koledujeme o vážnu infekciu a dokonca poškodenie slzného filmu. Píše The Mirror.

"Každý kozmetický prípravok aplikovaný v oblasti očí sa môže v priebehu niekoľkých minút dostať priamo do oka. Niektoré riasenky sú obzvlášť vláknité a môžu narušiť hladký slzný film na povrchu oka. Ak dôjde k narušeniu slzného filmu, slzy sa odparia rýchlejšie, oko zaschne, čo vedie k podráždeniu," vysvetlila Ceri Smith-Jaynes.

Je veľmi pravdepodobné, že fľaštička od riasenky bude po niekoľkých mesiacoch kontaminovaná baktériami z vašej pokožky, čím sa zvyšuje riziko infekcie. Odborníčka tak radí ženám, aby striktne dodržiavali dátum spotreby na obale riasenky, ktorý je tri mesiace. Po uplynutí tejto doby by mala maskara skončiť v koši.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.