Domáce

Černák odsúdil vraždu ženy a dieťaťa. A rozhodol sa vypovedať o podsvetí

Mikuláš Černák

Prví na rane sú Mello s Adamčom.

Banskobystrický boss Mikuláš Černák dnes vypovedal v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave, z ktorej je obžalovaný východoslovenský boss Branislav A. a jeho traja spoločníci, a ktorá sa odohrala ešte v decembri v roku 2004. On osobne odsudzuje zavraždenie nevinnej ženy a desaťročného chlapca.


Černák, ktorý je za šesť vrážd odsúdený na doživotie, už v marci tohto roku adresoval list z ilavskej väznice na Generálnu prokuratúru, v ktorom informoval o svojich poznatkoch o dvojnásobnej vražde v Moste pri Bratislave.

"V roku 2010 som bol vo väzení v Ilave s obžalovaným Branislavom A. Bavili sme sa o veciach, ktoré sa týkali našej obhajoby," povedal Černák. Branislav A. informoval Černáka o priebehu vraždy v Moste. Sprostredkovateľom mal byť Karol M. (nachádza sa stále v Belize - poznámka TASR) a objednávateľom bol Radoslav M.," vypovedal ďalej Černák. Podľa jeho slov skupina okolo Branislava A. sa viac razy pokúšala zabiť expolicajta Juraja G. v Nitre a Bojniciach. Napokon skupina omylom zabila jeho družku a desaťročného syna.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

"Branislav A. sa mi síce nepriznal že on priamo strieľal, ale z viacerých zdrojov z podsvetia som sa dozvedel, že strieľal a som presvedčený, že strieľal práve on. Takého veci sa nerobili za našich čias. Nikdy, aj keď bola vojna v podsvetí. Nezabíjali sa nevinní a vôbec nie deti. Nikdy som na nikoho nevypovedal a som už 17 vo väzení. Konečne som si povedal, že už je tomu dosť a budem vypovedať o podsvetí. To, že teraz vypovedám voči Karolovi M. a Branislavovi A., nie je nič osobné. Bol som gangster, ale nikdy som nezabíjal nevinných a deti," zdôraznil mimo iného Černák.

Banskobystrického bossa na dnešné pojednávanie, ktoré sa koná v bratislavskej väznici, eskortovali za prísnych bezpečnostných opatrení. Počas konfrontácie Černáka s Branislavom A. došlo medzi obidvoma odsúdenými k viacerým hádkam.

"Ja sa s odsúdenými nebavím o svojich trestných veciach. Nikdy. Bavím sa o tom len s advokátmi. Ty krysa vypovedáš len preto, lebo o pár rokov budeš mať podmienečné prepustenie a myslíš, že ťa pustia. Keď nie, tak budeš bývať v Ilave veľmi dlho," zareagoval na jeho výpoveď Branislav A.

Podľa jeho slov sa Černák chce len pomstiť Karolovi M. a už od roku 2002 spolupracuje s políciou a je podľa neho "konfidentom". "Kvôli tebe ma vykopli z Ilavy," vyhlásil ešte.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.