V Národnom parku Veľká Fatra niekto nelegálne zastrelil medveďa. Vyšetrujú to policajti

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook/Mária Apfelová

Zviera je pritom celoročne chránené.

V Národnom parku Veľká Fatra niekto nelegálne zastrelil medveďa. Nechal ho ležať v lese. Zviera je pritom celoročne chránené.

Prípad hneď zverejnila na sociálnej Mária Apfelová zo Správy Národného parku Veľká Fatra a zalarmovala políciu. „Medveď bol zastrelený dlhou guľovou zbraňou. Polícia vyhľadávala balistickú stopu a prípad rieši ako trestný čin. Pracuje však i s verziou, že mohlo ísť o sebaobranu,“ informovala na Facebooku.

Zdroj: Facebook/Mária Apfelová

„V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci trestného činu porušovania ochrany rastlín a živočíchov a trestného činu pytliactva. Na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom jeho objasnenia. Z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť k prípadu žiadne bližšie informácie," potvrdil policajný hovorca v Žiline Radko Moravčík.

Podobný prípad sa stal aj minulý týždeň v okrese Prievidza v obci Valaská Belá časť Gápel. Našli tam mŕtvu medvedicu, ktorá bola matkou troch medvieďat. Podľa odborníkov to bolo jasné pytliactvo.

Vyšetrovateľ z Prievidze už začal trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva a prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Škodu vyčíslili na takmer 3 700 eur. Smutné je, že tri medvedie mláďatá ostali bez mamy.

VEĽKÁ FATRA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti