Inváziu hubárov na Záhorí sprevádzali problémy. Padali aj pokuty

gymnazia_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Keďže hubári chodia prevažne do lesov patriacich do vojenského obvodu, ministerstvo obrany vyzýva ľudí, aby sa v lesoch správali zodpovedne.

Záhorie zažilo v posledných dňoch inváziu hubárov. V strehu boli policajti i hasiči. Dvaja podgurážení zberači sa dokonca rozhodli ísť po diaľnici.

Okrem plných košíkov mali aj inak nakúpené. Každý dostal 50-eurovú pokutu. Nebezpečná nemusí byť pre hubárov len chôdza diaľnici. Pred pár dňami motorista zrazil hubára na rovnej ceste medzi Malackami a Pernekom. Ten podľa našich informácií zraneniam podľahol.

Cez víkend bola premávka na perneckej ceste smerom na Studienku trojnásobne väčšia ako v bežné dni.

Keďže hubári chodia prevažne do lesov patriacich do vojenského obvodu, ministerstvo obrany vyzýva ľudí, aby sa v lesoch správali zodpovedne.

Pred pár dňami vypukol v lokalite Suchý jarok požiar. Pravdepodobnou príčinou bol ohorok od cigarety. Hasičské autá mali problém sa k ohnisku dostať, zavadzali im totiž zaparkované autá hubárov.

Vojenské lesy tiež upozorňujú na to, že hubárčiť treba podľa harmonogramu vojenských cvičení. Ten si môžu nájsť na internete.

Autá stáli dokonca aj v zóne so žltými tabuľami, ktorá je celoročne pre verejnosť uzavretá. Nachádzajú sa tam strelnice a dopadové plochy.


STUDIENKA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TT

Dôležité udalosti