Chlapca (12) našli na zemi pod balkónom detského domova, o polnoci vraj vypadol z balkóna

Chlapca záchranári previezli do svidníckej nemocnice.

Záhadný úraz v detskom domove. Jedného z chovancov našli na zemi pod balkónom. Vedenie prípad nechce komentovať, riešia ho policajti a chlapec je v nemocnici.

Chlapca (12) našli v tichej časti mesta, kde býva spolu s ďalšími chovancami svidníckeho Centra pre deti a rodinu, známejšieho ako Detský domov.

Chlapec mal podľa dostupných informácií vypadnúť z balkóna na druhom poschodí. „V tomto prípade konajú orgány činné v trestnom konaní. Centrum pre deti a rodinu poskytuje plnú súčinnosť, je v kontakte so zdravotníckym zariadením aj s rodinou dieťaťa,“ reagovala hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

A viac povedať nechcela. Nevyjadrila sa ani k tomu, ako sa chlapec zranil a či nezistili pochybenie personálu.

Chlapca záchranári previezli do svidníckej nemocnice. Jej vedenie je však na informácie o jeho zdravotnom stave, aj vzhľadom na citlivosť prípadu, pomerne skúpe.

Chlapec je v stabilizovanom stave. Podľa našich informácií sa Dominik podrobil operácii a isté je, že jeho svedectvo bude veľmi dôležité. Z balkóna vraj vypadol okolo polnoci, teda pre chovancov takéhoto zariadenia v pokročilom čase.

Prípad už riešia svidnícki policajti. „Na Obvodnom oddelení vo Svidníku sa v danej veci vykonáva predprípravné konanie, to znamená, že sa zhromažďujú dôkazy, a na základe týchto dôkazov bude potom rozhodnuté, či vo veci bude začaté trestné stíhanie alebo uvedená vec bude odmietnutá,“ povedal okresný riaditeľ polície vo Svidníku Jaroslav Suvák.

Nešťastie zatiaľ policajti vyšetrujú ako ublíženie na zdraví.

Reportáž nakrúcal Pavol Sivák


SVIDNÍK/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Detský domov

Dôležité udalosti