Domáce

Prvé letné horúčavy končia. Teploty pôjdu prudko dole

Búrka v Sabinove
Zdroj: Kubo Ondrejkovič

Vytiahneme svetre?

Družica

Zmenu počasia prinesie na naše územie zvlnený studený front, ktorý nad západnou Európou narobil poriadne škody. K nám postupuje už v menšej sile, ale predsa prinesie prehánky a tiež aj búrky a našťastie aj postupné ochladenie.

Zrážky

Na viacerých miestach sa zajtra pripravte na prehánky, prípadne aj búrky. Zrážky môžu byť lokálne aj prívalové a pri búrkach môže napadnúť do 30 milimetrov zrážok, čo je 30 litrov vody na meter štvorcový.

Teploty

Po prechode frontu sa horúčavy zmiernia a do víkendu sa postupne ochladí. Zajtra sa Slovensko bude nachádzať v teplotnom pásme 25 až 30 stupňov, ale na severe môže byť aj o pár stupňov chladnejšie.


Vietor

Okrem toho sa zajtra rozfúka aj vietor, takže na západe bude fúkať rýchlosťou okolo 30, miestami v nárazoch až okolo 45 kilometrov za hodinu.

Noc

Pred nami je spočiatku jasná až polojasná noc. Nad ránom začne od západu pribúdať oblačnosť a s ňou aj prehánky, alebo lokálne búrky. Do rána sa vzduch ochladí na 21 až 16 stupňov, na severe klesne teplota do 12 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západe Slovenska má byť prevažne polooblačno až oblačno miestami s výskytom prehánok alebo búrok. Teplota vystúpi na 26 až 29 stupňov.

Na strednom Slovensku bude tiež polooblačno až oblačno s prehánkami alebo búrkami, ktoré sa môžu častejšie vyskytnúť v oblasti hôr. Na severe vystúpi teplota na 23 až 26 stupňov, na juhu sa oteplí ešte na tropických 30 až 31 stupňov.

No a najviac slnka bude zajtra na východe, pretože oblačnosť začne pribúdať až okolo poludnia a neskôr z nej bude pršať vo forme ojedinelých prehánok, alebo búrok. Teplota tu vystúpi na 24 až 30 stupňov.

Hory

Aj na horách sa začne oblačnosť postupne od severozápadu zväčšovať, a najmä popoludní pribudnú prehánky a búrky, ktoré môžu byť lokálne sprevádzané aj krupobitím. Bude veterno a v nadmorskej výške 1500m vystúpi teplota na 17st.

Bio

Bio-predpoveď zostáva na dvojke, a to je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

Prvá letná vlna horúčav sa teda končí a v ďalších dňoch budú teploty znesiteľnejšie. V chladnejšom vzduchu sa budú prehánky alebo občasný dážď tvoriť len ojedinele, ale najviac ich bude v sobotu, kedy má cez naše územie postupovať ďalší studený front. Cez víkend vystúpi teplota na 15 až 26 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.