Sulík predstavil týchto 15 mien na kandidátke SaS, jedno miesto je neobsadené

Každý z nich vystúpil pred novinárov s niekoľkými vetami.

Richard Sulík predstavil svoj návrh kandidátky opozičnej stravy SaS. Medzi stálymi tvárami sa objavilo aj nové. Každý z nich vystúpil pred novinárov s niekoľkými vetami. Jedno miesto je neobsadené, Sulík čaká na potvrdenie od Jany Kiššovej.

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová nebude na kandidátke SaS, ak na nej nebudú "kľúčoví saskári". Uviedla to na sociálnej sieti. "V tak zásadných veciach, akou toto je, názory nemením, sú pre mňa otázkou hodnôt a princípov. Ak na kandidátke SaS, ktorú sme spolu budovali, nie je miesto pre kľúčových saskárov, najväčších bojovníkov proti korupcii a mafii, nie je tam miesto ani pre mňa," skonštatovala Kiššová. Podľa jej slov je jej ľúto, že Sulík po desiatich rokoch budovania SaS stranu "takto rozčesol".

Ako Sulík avizol minulý týždeň, na listinu nechcel dať ľudí okolo podpredsedu strany Ľubomíra Galka a poslanca parlamentu Jozefa Rajtára. Doplnil, že na kandidátku nepatria ľudia, o ktorých nemá istotu, že budú stabilnými a spoľahlivými partnermi pre vznik pravicovej vlády. "Predstavujú extrémne riziko, že po voľbách odídu zo strany SaS, z poslaneckého klubu SaS," povedal Sulík.

Strana však bude kandidátku schvaľovať až na kongrese 5. októbra v Jasnej.

Zdroj: TVNOVINY.sk

 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.