Od utorka sa menia pravidlá pri pokutách za dopravné priestupky

Ilustračná snímka
Starý šofér Zdroj: TV Markíza

Polícia bude vo zvýšenej miere využívať inštitút objektívnej zodpovednosti.

Ak páchajú vodiči dopravné priestupky, policajti ich nemusia zastaviť a pokuta im môže prísť domov aj poštou. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Od utorka (1. 10.) bude polícia vo zvýšenej miere využívať inštitút objektívnej zodpovednosti. "To znamená, že v prípade nedodržania dopravných predpisov vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti," uviedla Bárdyová.

Prezídium Policajného zboru zároveň upozornilo aj na skutočnosť, že vodiči by mali svoje schopnosti pri vedení vozidla prispôsobiť počasiu. „Už teraz zažívate ranné hmly, čo okrem zlej viditeľnosti prináša aj zvýšené riziko šmyku na cestách, ukončujú sa poľnohospodárske práce, preto môžete častejšie stretnúť veľké pracovné stroje. Skontrolujte si osvetlenie vozidla a dajte si odstrániť prípadné nedostatky. Zvýšte svoju pozornosť, jazdite opatrne a predvídavo," poznamenala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru s tým, že nadránom a podvečer je aktívna aj lesná zver.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pokuty

Dôležité udalosti