Súdom potvrdené! Šteniatka túlavých psov kántrili v Holíči mestskí policajti

Igor Lavrinčík o údajne plánovanej vražde Pavla Ruska
Zdroj: TV Markíza

Hádzali ich do vraiec a topili v žumpe.

Zúfalé skučanie a nárek topiacich sa šteniat zalarmoval obyvateľov Holíča na Záhorí ešte pred tromi rokmi. V žumpe za mestom Holíč našli päť utopených asi trojmesačných šteniat.

V poli vtedy objavili pohrebisko psov. Svedkovia pri nádrži so splaškami videli mestských policajtov. Okrem mŕtvych tiel šteniat našli v jame aj vrecia plné psích pozostatkov.

Podozrenie, že šteniatka v Holíči kántria mestskí policajti sa nakoniec potvrdilo!

V prípade utopených šteniat rozhodol Okresný súd v Skalici. Za prečin týrania zvierat spolupáchateľstvom mužovi a žene uložil trest na 16 mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky. Obaja boli v auguste 2016 príslušníkmi Mestskej polície v Holíči a týrania zvierat sa dopustili v službe. Rozsudok padol 30. septembra. Zatiaľ nie je právoplatný.

Dvojici súd taktiež uložil trest zákazu činnosti vykonávať také činnosti, ktoré sú spojené s výkonom právomoci verejného činiteľa na dva roky.

Čo sa vtedy stalo?

Jeden zo svedkov tvrdil, že pri jame stáli mestskí policajti. Keď odišli, svedok sa išiel do jamy pozrieť a našiel v nej šteniatka. Pokúšali sa ich zachrániť, no boli už mŕtve.

Mestom sa šírili fámy, že mestská polícia sa takýmto spôsobom zbavuje psov, pretože útulky sú preplnené. Podľa Diany zo združenia Za práva zvierat boli šteniatka asi sedemtýždňové. Podľa aktivistov existujú oveľa humánnejšie spôsoby, ako sa zbaviť zvieraťa, ak je ľuďom na príťaž - nájsť mu nový domov, alebo útulok.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách v auguste 2016. Upozorňujeme, že zábery vo videu nie sú vhodné pre slabé povahy a maloletých divákov.


HOLÍČ/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajti

Dôležité udalosti