Smrť chlapca v Nitre vyvoláva otázniky: Kto nesie zodpovednosť za osudný strom?

konar pokr_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Meteorológovia pritom vystríhali pred silným vetrom.

Školáci v Nitre sa v pondelok o pol jednej vracali z branného cvičenia po chodníku. Osem detí išlo pár metrov pred zvyškom triedy.

Mohutný konár sa odlomil a zrútil sa priamo na ne. Jeden chlapec (†14) zomrel, dvaja spolužiaci skončili s viacerými zlomeninami v nemocnici.

Popri stromovej aleji vedie cyklotrasa a aj chodník pre peších. Denne tadiaľto prejdú stovky ľudí. Meteorológovia vystríhali pred silným vetrom.

Mestá a obce informácie o výstrahách dostávajú z varovného systému ministerstva vnútra cez SMS aj email. Včera prišla podľa mesta sedem minút po 12. hodine, teda 27 minút pred nešťastím.

Podľa odborníkov môže pri silnom nárazovom vetre zlyhať aj zdravý strom. Mesto, ktoré spravuje cyklochodník tvrdí, že ešte na jar upozorňovali vodohospodárov na zlý stav týchto stromov. Tí vraj odpovedali, že pozemok nie je ich.

Nám vodohospodári, naopak odpísali, že pri obhliadke ich na potrebu odstrániť strom z mesta nik neupozornil a podľa nájomnej zmluvy za bezpečnosť na cyklotrase zodpovedá mesto.

Pýtať sme sa chceli aj v škole, ktorú chlapec navštevoval, prečo pedagógovia išli s deťmi napriek silnému vetru von.

Škola sa však médiám vyjadriť odmietla. Kto za smrť chlapca nesie zodpovednosť, vyšetruje polícia.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovanie

Dôležité udalosti