Zaplatil zálohu za drevo, teraz je bez peňazí aj dreva. Čudné praktiky už rieši polícia

Obchodník svoj tovar ponúka ďalej.

Zaplatil zálohu za drevo, zostal však bez neho aj bez peňazí. Ján Minarovič zo Zvolena nás upozornil na čudné praktiky muža, ktorý cez internet predáva narúbané drevo. Jeho konanie už preverujú policajti, obchodník však stále svoj tovar ponúka.

Ján si chcel drevom kúriť v zime na svojej chate. Keďže už nemôže rúbať drevo sám, chcel si ho kúpiť cez internet. Predávajúci si vypýtal 40-eurovú zálohu s tým, že na druhý deň mu drevo prinesie.

Keď predajca nechodil, volal mu. Začal však menovať niekoľko dôvodov, pre ktoré to nemôže urobiť, napríklad aj to, že mu spadol mobil do vody a musí si vybaviť nový.

Potom že dostal defekt, že sa mu pokazilo auto alebo že zaspal šofér. Nechcel vraj pripustiť ani to, aby si po drevo prišiel sám. Medzitým si vypýtal ešte ďalších 60 eur, ktoré mu však Ján odmietol dať.

Teraz tak nemá drevo ani peniaze. My sme sa s obchodníkom spojili telefonicky. Priznal, že celú zálohu už Jánovi ani nevráti. Mal vraj s drevom náklady a potrebuje ich uhradiť.

Ľudia, ktorí vravia, že ich oklamal rovnaký obchodník, spolu komunikujú na sociálnej sieti, kde opisujú svoje zážitky.

Predávajúci tvrdí, že nemá záujem nikoho klamať, keďže v tomto odvetví už robí dlho. Problémy vidí skôr v komunikácii s niektorými klientmi.

Jasnú odpoveď na otázku, kedy drevo dovezie, sme nedostali. Okrem Jána podali podnet na políciu viacerí. Tam nám potvrdili, že ich preverujú.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martina Kašiarová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.