Detaily útoku nožom zo sabinovskej školy: Júliu vyprovokovalo toto napomenutie

pochod macoskova_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

V škole v Sabinove bolo od rána dusno. Žiaci Spojenej školy mali praktické vyučovanie a cez prestávku zvyknú desiatovať na chodbe. Jedno z dievčat vraj vylialo na spolužiaka vodu. V tej chvíli ju napomenul jeho kamarát.

Vraj jej povedal, že má poutierať vodu zo zeme, ktorú ona ako keby rozliala. Dievča vytiahlo z vrecka nožík a bodla ho do spodnej časti chrbta. Spolužiaci tvrdia, že od začiatku školského roka si veľmi nerozumeli.

Podľa riaditeľky študentka reagovala v afekte, no opisuje ju ako tiché dievča, s ktorým nikdy nebol problém. Prečo sa to stalo si nevie vysvetliť nikto.

Študenti vraj nože nosia pri sebe bežne. Je to totiž pomôcka na praktickom vyučovaní, ktorými čistia rôzne káble. No sú iné než ten vreckový, ktorý skončil v Andrejovom chrbte.

Podľa hovorkyne nemocnice v Prešove Renáty Cenkovej bodná rana prvotne nezasiahla žiadne životne dôležité orgány. Mladík je v stabilizovanom stave.

Vybrali sme sa aj za Júliou, aby nám svoj čin vysvetlila. Zo školy je ospravedlnená do konca týždňa, no dvere nám nik neotvoril.

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Riaditeľka školy si chce počkať na správy z vyšetrovania.

Viac v reportáži Veroniky Bozdošovej


SABINOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PO

Dôležité udalosti