Mirka (†2) obaril päťročný brat v sprche: Skúsenému záchranárovi na prípade niečo nesedí

Najväčšia premena Karin Haydu. V tejto maske ju nespozná nikto.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Prípadom sa už zaoberá aj polícia.

Tragédia pri Piešťanoch. Záchranári v Pečeňadoch ratovali iba dvojročného obareného chlapca. Popáleniny na viac ako 70 percentách tela mu vraj vodou zo sprchy spôsobil jeho päťročný brat. Chlapček  zranenia neprežil.

 „Bohužiaľ, neprežil...Ľúbime ho všetci, ja už nevládzem psychicky nič,“ povedala Zuzana, ktorá má s Martinom päť svojich detí. Ďalšie tri cudzie varovali kamarátke, ktorá bola v práci.

Medzi nimi bol aj dvojročný Mirko. Hral sa údajne na dvore, keď ho na štrku mala sotiť jeho sestra.

Zuzana bola v tom čase na nákupoch v Trnave. Martin bol s deťmi sám. Mirkov starší brat sa ponúkol, že zakrvaveného brata dá do poriadku. „Ja som mu dal dole veci a on povedal, že ho ide poumývať,“ hovoril Martin.

Dal ho do sprchovacieho kúta a údajne na neho pustil sprchu. Vodu predtým neskontroloval. Plynový kotol ju zohrial na vysokú teplotu. Údajne mala viac ako 60 stupňov Celzia. „Asi si neuvedomil, že zo sprchy ide vrelá voda. Ja som sedel tu v kuchyni a dievčatá mi povedali, pozri tato, že malý je voľajaký červený, lebo on ho vlastne osprchoval a tu ho posadil. Videl som, že je bordový a že mu zlieza koža,“ hovoril ďalej Martin.

Ten vyľakaný volal ihneď na tiesňovú linku 155. „Môžem potvrdiť, že sme včera podvečer prijali volanie o pomoc pre dieťa, ktoré bolo údajne obarené horúcou vodou,“ potvrdila hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

K popálenému dieťaťu prišiel záchranár - odborník na urgentnú medicínu Viliam Dobiáš. Práve bol v službe. „Prakticky skoro celý povrch tela bol popálený v rozsahu prvého až druhého stupňa,“ reagoval záchranár Viliam Dobiáš.

Obareného Mirka previezli záchranári na bratislavské Kramáre. Jeho stav bol vážny. Vo štvrtok ráno boj o život prehral. Čo presne sa v dome stalo, nie je jasné. „Bolo mi povedané, že to dieťa bolo osprchované starším súrodencom a omylom pustil horúcu vodu. Ale na taký rozsah popálenín to dieťa  muselo byť v kontakte minimálne desať pätnásť možno dvadsať sekúnd s tou horúcou vodou,“ pokračoval Dobiáš.

„Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá. Vyšetrovateľ, ktorý si vec prevzal preveruje všetky informácie okolnosti za ktorých mohlo prísť k tejto nešťastnej udalosti,“ objasnila policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

„Dvojročné dieťa po vystavení v teplejšej vode ako mu je príjemne v priebehu jednej až dvoch sekúnd začne protestovať kričať plakať alebo sa snaží utiecť. Čiže rozpor bol medzitým, čo popisovali, ako to vzniklo a rozsahom toho klinického nálezu,“ hovoril Dobiáš.

„Keby som mohla, tak ja ten život mu dám chlapcovi, lebo on za to nemohol,“ dodala Zuzana.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Roman Ruttkay


PIEŠŤANY/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti