Záchrana, ktorá dvíha tlak. Medvedie mláďa sa skotúľalo na cestu, vodička ho naložila do auta

Andrej Kollár z Nitry (vľavo), Roman Kukumberg zo Slovana (v strede) a Karol Csányi z Nitry.
Zdroj: tvnoviny

Zavolala na mestskú políciu v Prievidzi a pochvália sa, že zachránila medvieďa.

Záchrana, ktorá ochranárom dvíha tlak. Medvedie mláďa sa skotúľalo zo svahu na cestu. Okoloidúca vodička si povedala, že medvieďa zachráni. Spôsob, aký si zvolila je podľa odborníkov to najhoršie, čo mohla urobiť.

Cesta nad obcou Kľačno. Niekde v týchto miestach zbadala žena medvieďa. Zavolala na mestskú políciu a pochválila sa záchranou. "Zobrala vedľa cesty medvieďa naložila do auta a informovala sa na mestskej polícii, aké sú možnosti jeho umiestnenia," povedal Vít Zajac z Mestskej polcíie v Prievidzi.

Mestskí policajti nechceli veriť tomu, čo počujú, no bola to pravda. "Sme jej vysvetlili, že takéto niečo absolútne nepripadá do úvahy," pokračoval Zajac.

Samozvaná záchrankyňa vraj postupovala úplne zle.  "My si častokrát naivne myslíme, keď nájdeme nejaké mláďa, že tí rodičia ho opustili alebo že to mláďa je osirelé, ale vo veľa prípadoch ten dospelý jedinec len odbehne od toho mláďaťa, lebo sa vystraší tých ľud,í ale on sa preň potom vráti," reagoval ochranár  Jaroslav Slašťan.

Podľa ochranára sa medvede o mláďatá starajú roky. Matky zatúlané medvieďatá hľadajú.

Medvieďa nakoniec zobrali poľovníci a vrátili ho do lesa. "Je veľmi vysoká šanca, že tá matka tam príde a to medvieďa si nájde, že sa skontaktujú a bude v bezpečí," dodal Jaroslav Slašťan. 

Viac uvidíte v reportáži Petra Zimana


PREIVIDZA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti