Jana Kiššová odchádza zo strany SaS

Z postu predsedníčky poslaneckého klubu SaS odstúpila Natália Blahová.

Jana Kiššová v utorok vystúpila zo strany Sloboda a Solidarita. Týmto krokom zanikajú jej funkcie podpredsedníčky strany a členky Republikovej rady. Informuje o tom Demokratické jadro SaS na sociálnej sieti.

„Po desiatich rokoch práce a zápasov je to pre mňa veľmi ťažká a smutná chvíľa. Ale musím povedať, že aj veľké oslobodenie. Dnešná SaS už nie je tou stranou, do ktorej som pred desiatimi rokmi plná ideálov vstupovala. Pre mňa tam vládne neznesiteľná atmosféra, v ktorej sa už nechcem ďalej dusiť. Prežili sme veľmi stresujúce obdobie, lámali sa charaktery, prijímali ťažké rozhodnutia a rozpadali staré priateľstvá,“ dodala. 

O svojej budúcnosti poslankyňa Jana Kiššová zatiaľ nechce hovoriť. „Nie som človek unáhlených rozhodnutí a od udalostí posledných týždňov potrebujem získať odstup“.

Funkcie podpredsedu poslaneckého klubu SaS sa vzdal poslanec Jozef Rajtár. Napísal to na Facebooku: "Dnes sa vzdávam funkcie podpredsedu poslaneckého klubu SaS!
Klub roky fungoval ako dobre naolejovaný stroj. Živo sa v ňom diskutovalo, spolupracovalo, dosahovali sa výsledky. Spoločne sme pracovali po odbornej stránke, aj sa bili s mafiou ovládajúcou štát."

Zatiaľ zo strany neodchádza. O svojej politickej budúcnosti chce informovať v priebehu nasledujúcich dní.

Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Natália Blahová odstúpila z postu predsedníčky poslaneckého klubu SaS. Listom o tom ráno informovala predsedu parlamentu. Potvrdila to Blahová.

Blahová svoj krok zdôvodnila tým, že klub je tak ako strana "rozčesnutý". Myslí si preto, že poslanci by si mali zvoliť nového šéfa klubu.

Predseda SaS Richard Sulík berie Blahovej rozhodnutie na vedomie. "Je to logický krok, ktorý súvisí s jej vylúčením zo strany SaS. Nového predsedu poslaneckého klubu si zvolia poslanci na stredajšom zasadnutí poslaneckého klubu,“ uviedol Sulík. Blahovú vylúčili na sobotňajšom (5. 10.) nominačnom kongrese.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jana kiššová

Dôležité udalosti