Domáce

Procházka s Hrnčiarom oznámili, kedy odídu z parlamentu

Beblavý, Procházka a Hrnčiar
Zdroj: TASR

Už dávnejšie sľúbili, že sa vzdajú mandátov.

Zakladatelia strany Sieť Radoslav Procházka a Andrej Hrnčiar zostanú poslancami do inaugurácie nového prezidenta Andreja Kisku, ktorá sa uskutoční v nedeľu 15. júna.

"Je pre nás veľmi dôležité byť na inaugurácii pána prezidenta a inak sa tam nedá dostať, len byť poslancom Národnej rady. Všetko ostatné budeme riešiť po 15. júni," povedal Hrnčiar.

Procházka a Hrnčiar avizovali, že sa mandátov vzdajú po skončení májovej schôdze.

Vzdanie sa mandátov odôvodnil Procházka tým, že sa chce uchádzať o dôveru na vstup do služby cez voľby, na zelenej lúke. "Je to veľké osobné a politické riziko, ale ak chceme robiť veci po novom, musíme tak robiť úplne všetky a od začiatku," vyhlásil Procházka ešte v marci.

"Spolu naraz s Radoslavom Procházkom odchádzame z parlamentu, aby sme sa sem raz mohli vrátiť. Stranu chceme budovať zdola, teda nie v parlamente. A ak získame podporu, tak sa sem vrátime," doplnil Hrnčiar.

Procházku, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke KDH, v parlamente nahradí niekdajší poslanec Marián Radošovský (KDH). Andrej Hrnčiar kandidoval na listine Mostu-Híd, ako náhradník príde Péter Vörös (Most-Híd).

Zdroj: TASR


BRATISLAVA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.