Kauza Čistý deň zrejme neskončila: Chovanci žalujú poslankyňu Blahovú

Čistý deň.
Čistý deň. Zdroj: TASR

Práve ona ako prvá upozornila na možné sexuálne zneužívanie chovankýň tohto centra.

Kauza Čistý deň v Galante zrejme neskončila. Podľa informácií TV Markíza totiž na Okresný súd v Trnave prišli civilné žaloby na poslankyňu Natáliu Blahovú. Práve ona ako prvá upozornila na možné sexuálne zneužívanie chovankýň tohto centra.

Žaloby podľa našich zdrojov podali chovanci, ich rodiny aj samotný riaditeľ Čistého dňa Peter Tománek. Píšu v nich, že poslankyňa svojimi výrokmi poškodila ich dobré meno a ohovárala ich. Od Natálie Blahovej vraj žiadajú verejné i písomné ospravedlnenie.

Podanie žalôb nám už potvrdila aj hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová. "Na Okresný súd Trnava bolo podaných 5 žalôb. Prvá bola doručená 10.9.2019 a posledná 1.10.2019. Štyri žaloby majú predmet ochrana osobnosti a jedna žaloba je s predmetom - neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby," vysvetlila Kondákorová.

Súdne žaloby považuje Natália Blahová za úplne neopodstatnené. "Napadnuté veci sú vyjadrenia, ktorými som citovala oficiálne zistenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, respektíve výpovede, uskutočnené pred orgánmi polície," reagovala Blahová.

Myslí si, že ide len o "neuspokojenú snahu manželov Tománkovcov o mediálnu pozornosť". Počin sťažovateľov sa jej javí absurdný o to viac, ak v kauze padol súdny verdikt, ktorým bol bývalý psychológ v centre odsúdený za sexuálne zneužívanie, ďalšieho muža v prípade stále súdia. Blahová tiež naznačila, že existujú dôvody a podnety pre pokračovanie vo vyšetrovaní.

Trestnoprávna dohra na súdoch

Muža (26), ktorý mal sexuálne zneužiť chovankyňu resocializačného zariadenia Čistý deň, stále súdia. Natália vtedy nemala ešte 15 rokov. Obžalovaný Jakub sa necíti vinný a tvrdí, že sex bol dobrovoľný. V centre pracoval oficiálne ako kuchár.

Obvineným zo sexuálneho zneužívania troch klientiek bol aj bývalý psychológ (32). Potúžený alkoholom mal využiť slabú chvíľku na chate pri Púchove. Súd mu vlani uložil trest odňatia slobody vo výmere 32 mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu v trvaní troch rokov.

Viac v reportáži Michala Hečka


BRATISLAVA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Natália Blahová

Dôležité udalosti