V Petržalke plánujú jeden z najväčších realitných projektov na Slovensku

Posledná rozlúčka s Karlom Gottom
Zdroj: Roman Babakin/shutterstock.com

So stavebnými prácami by chcel developer začať v marci budúceho roka.

V bratislavskej Petržalke postavia byty pre 15-tisíc ľudí. Pôjde o jeden najväčších realitný projektov na Slovensku. Píše o tom Index.sme.sk.

Stavať bude developerská skupina Lucron. Tá už pripravuje polyfunkčný komplex s bytmi, obchodmi, kanceláriami či zariadeniami na trávenie voľného času. Komplex by sa mal volať Nesto.

Prvá fáza projektu sľubuje v rokoch 2020 až 2025 na juhu Petržalky objekty s piatimi až 14 nadzemnými podlažiami. A to pre 4-tisíc ľudí. V rámci komplexu mali vzniknúť byty, študentský domov či obchody. Ale aj multifunkčná eventová hala, domov pre seniorov, medicínske centrum, škola, škôlka či ihriská.

Celkovo by mali postaviť 4 500 až 5 000 ubytovacích jednotiek. Zastúpené budú bytové domy, viladomy, ale aj rodinné domy. Každý piaty byt v projekte má byť nájomný.

So stavebnými prácami by chcel developer začať v marci budúceho roka. Kolaudácia prvej fázy je naplánovaná na koniec roka 2021. Predpokladá, že projekt bude realizovať v nasledujúcich 15 rokoch. V budúcnosti by malo v novej štvrti žiť až 15-tisíc ľudí.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Petržalka

Dôležité udalosti