Domáce

Má sa mierne ochladiť, ale bude sa to dať vydržať

Letný vietor
Zdroj: Shutterstock.com

Cez víkend bude aj trošku pršať.

Dnes bol už vzduch na juhu dýchateľnejší ako včera a v predošlých dňoch, kedy padali dlhoročné teplotné rekordy.

Družica

Studený front si dal trochu načas, aj keď začal svojou oblačnosťou ovplyvňovať počasie u nás už v noci, zrážkami sa začal prejavovať až okolo poludnia. Po jeho prechode sa u nás počasie opäť zlepší, pretože sa od západu rozšíri do vnútrozemia výbežok tlakovej výše so stredom nad Britskými ostrovmi.

Teplota

Nuž a po prednej strane tohto výbežku k nám začne prúdiť chladnejší vzduch od severozápadu, čo znamená že sa mierne ochladí, takže Slovensko sa bude zajtra nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, len na juhu môže teplota vystúpiť o jeden až dva stupne vyššie.

Zrážky

Čo sa týka zrážok, tak zajtra sa u nás vyskytnú iba ojedinele a nebudú výrazné. Rátať s nimi treba najmä v horských oblastiach, teda na severe a východe územia.

Vietor

Dnes sa rozfúkal osviežujúci vietor severných smerov. Zajtra bude fúkať tiež prevažne od severu až severozápadu, pričom bude silnieť a v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť okolo 40 km/h.

Dnešné teploty boli najmä na západe Slovenska zhruba o 5 až 8st nižšie ako tie včerajšie. Napríklad v Bratislave namerali dnes okolo poludnia 26 stupňov, kým včera sme sa tu ešte potili pri 34-och v tieni.


Popoludní sa však ešte viac otepľovalo a teplota vystúpila najvyššie napríklad v Hurbanove, v Lučenci alebo v Dudinciach a to na 31 stupňov. Takisto sa v súvislosti s prechodom frontu vyskytli aj avizované prehánky a búrky.

Doprava

Zajtra je piatok 13-teho, mesiac je v splne, takže dosť nešťastná kombinácia. Čakajú nás klasické piatkové kolóny, trochu nervóznejší vodiči vplyvom už spomínaného splnu a tiež aj vietor, ktorý môže skomplikovať jazdu na otvorených úsekoch ciest. Inak by mala byť, čo sa týka počasia, situácia na cestách pokojná.

Noc

Poďme sa pozrieť na dnešnú noc. Spočiatku bude oblačné počasie s prehánkami alebo búrkami. Postupne sa však zrážková činnosť utíši až bude nad ránom už iba malá oblačnosť. Do rána sa ochladí na 17 až 12, na severe na 7 stupňov.

Zajtra cez deň by malo byť počasie celkom príjemné a aj o pár stupňov chladnejšie.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude zväčša slnečno, prípadne iba malá oblačnosť. Teplota sa popoludní vyšplhá na 23 až 27 stupňov.

Severozápadný vietor bude fúkať prevažne rýchlosťou do 20, v nárazoch miestami až do 40 km/h.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude jasno, prípadne iba prechodne zväčšená oblačnosť, v horských oblastiach, kde sa môžu vyskytnúť aj ojedinelé prehánky. Na severe vystúpi teplota na 18 až 22, na juhu sa oteplí až do 27 stupňov.

Východné Slovensko

No a na východe bude prevažne iba malá oblačnosť, najmä v Tatranskej oblasti hrozí možnosť lokálnych prehánok. Teplota vystúpi na 19 až 26 stupňov.

Hory

Na horách bude tiež prevládať polooblačné počasie s ojedinelými prehánkami. Vo vysokých polohách bude fúkať silný vietor. V nadmorskej výšky 1 500 metrov bude okolo 11 stupňov.

Biopredpoveď

V sobotu by sa mali prehánky vyskytnúť v horských oblastiach opäť o niečo častejšie. Bio sa zajtra zlepší na 1, takže aspoň biozáťaž bude pozitívna .

Predpoveď do utorka

Ďalšie dni už budú oveľa príjemnejšie, najmä čo sa týka teplôt. Od severozápadu k nám bude totiž prúdiť chladnejší vzduch.

V sobotu sa prehánky, alebo občasný dážď vyskytnú najmä na severe a východe Slovenska.

V nedeľu, v pondelok a v utorok sa ojedinelé prehánky môžu vyskytnúť kdekoľvek. Teplota bude primeraná júnovým hodnotám. Bude sa zväčša pohybovať v intervale od 18 do 26 stupňov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.