Redaktorka objavila elixír mladosti a omladla o päť rokov!

tanitha.jpg

Stálo by ju to však "majland".

Ženy poznajú množstvo zbraní v boji so starnutím. Ale ak by sme niečo mohli nazvať elixírom mladosti, tak je to rozhodne kolagén. Tento vzácny proteín je základným stavebným kameňom kože. V mladosti tvorí 80 percent našej kože. Po 25-ke stratíme každý rok percento. A kliatba pribúdajúcich vrások a ovisnutej kože sa začína.

Kozmetický priemysel tak objavil zlatú baňu. Firmy sa predbiehajú v tom, ktorá z nich vyrobí najlepší prípravok s obsahom kolagénu. Ide o najmú o krémy. Ale kolagén je lepšie doplniť zvnútra ako zvonka.

Rozhodla sa to vyskúšať redaktorka Daily Mailu Tanitha Carey. Počas ôsmich týždňoch absolvovala všetky možné kolagénové "kúry". Aký bol výsledok a koľko by vás to všetko stálo?


Predtým, ako s experimentom začala, musela absolvovať meranie, koľko kolagénu vlastne v pokožke má. Určil to prístroj, ktorý vysiela cez horné vrstvy pokožky ultrafialové lúče. Ide o bezbolestné vyšetrenie. Kožné bunky reagujú na svetlo rôzne. Svetlo, ktoré sa od nich odrazí, prístroj zachytí a analyzuje podľa farebného grafu na obrazovke počítača. Tanithin výsledok bol 61 percent, čo je optimálne číslo pre jej vek. Pomohlo jej aj to, že nikdy nefajčila.

Tanitha sa rozhodla počas trvania experimentu aj zdravo stravovať. Tromi najväčšími nepriateľmi kolagénu sú fajčenie, slnko a cukor. Práve posledný menovaný je pre kolagénové vlákna ako jed. Po tom, ako sa dostane do krvného obehu, sa jeho molekuly pripoja práve na kolagén, vystužia jeho vlákna a zastavujú jeho správny proces práce.

Kolagénové doplnky dostanete tekutý alebo aj vo forme tabliet. Redaktorka si vybrala práve tekutú formu, ktorá ale nebola najlacnejšia. Výrobok jej sľubuje o 20 percent pružnejšiu pleť a o 15 percent jemnejšie vrásky. K výrobku pridala aj výživové doplnky s obsahom selénu - minerál, ktorý zvyšuje produkciu kolagénu. 


Po dvoch týždňoch užívania prípravkov redaktorka navštívila kliniku, kde jej odborníčka vpichla do partií tváre, na ktorých mala najvýraznejšie vrásky injekcie s obsahom kyseliny polylaktickej. Tá by mala vo fibroplastoch vyvolať vyššiu produkciu kolagénu. Tanitha by mala absolvovať ešte ďalšie dve sedenia. Cena je ale horibilná. Zákrok stojí od 475 až do 1 500 libier. Výsledky sú viditeľné dva roky.

Herečka Gwyneth Paltrow sa nedávno nechala počuť, že pravidelne absolvuje kolagénovú kúru na klinike. Kombináciou ultrazvuku a rádiofrekvenčných vĺn sa základná vrstva kože zohreje na teplotu, akú má horúca šálka čaju. Zničí opotrebovaný kolagén a stimuluje produkciu čerstvých a nových kolagénových buniek.

Aj Tanitha sa rozhodla vyskúšať túto kúru. "Nedostala som žiadne anestetikum. Nebolo to potrebné, ale mala som pocit, akoby mi prechádzali po tvári vriacou lyžicou. Po zákroku som vyzerala ako spálená od slnka, ale do dvoch hodín začervenanie ustúpilo," opísala kúru redaktorka. Dodala, že potrebné sú ďalšie štyri sedenia v cene 350 libier. 

Tanitha si vyskúšala aj krém, ktorý sľuboval redukciu vrások o 71 percent. Stál 88 libier. A aký bol výsledok po ôsmich týždňoch experimentu? "Moja koža bola pružnejšia a viac žiarila. Test ukázal, že hladina kolagénu sa zvýšila z počiatočných 61 na 64. Hrúbka strednej vrstve kože sa z 0.83 milimetrov zvýšila na viac ako jeden milimeter. 

Podľa odborníčky bola najúčinnejšia práve tekutá forma kolagénu. "Myslím si ale, že najlepšie, čo ženy môžu urobiť, je vyhnúť sa cigaretám a slnku," uzatvára redaktorka.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.