Kamionista na východe Slovenska zrážal obrovské stĺpy ako kuželky

Obvinený Milan.
Zdroj: TV Markíza

Ladomirčania budú bez televízie, internetu a pouličného osvetlenia niekoľko dní.

Bez osvetlenia, internetu a káblovky ostala časť jednej z najväčších obcí na severovýchode Slovenska. Môže sa to neznámy nákladiak. Jeho šofér sa s ťažkým kolesom na frekventovanej medzinárodnej ceste zrejme nezmestil do svojho jazdného pruhu.

Podľa miestnych mohlo ísť o kamión prevážajúci nadrozmerný náklad. Na jednom z stĺpov vidieť miesto, kde ho nákladiak zachytil. „Kamión buď vo veľkej rýchlosti alebo mal mikrospánok a zrovnal dva stĺpy," tvrdí Cyril Dudáš z elektrikárskej firmy.

Jeden stĺp zničil úplne, druhý poriadne poškodil. Neznámy kamión však z miesta ušiel. Pri nehode vodič poškodil verejné osvetlenie, obecný rozhlas a internet.

Stať sa to malo okolo 03.30 h ráno, no starosta volal policajtov až po 08.00, keď sa o prípade dozvedel. Do Ladomirovej pri Svidníku zavolal aj elektrikárov a správcov káblovej televízie. Vraj obyvatelia bez nej budú musieť vydržať tri až štyri dni.

Podobne je to aj s verejným osvetlením, zatiaľ odstránili zničené stĺpy. Verejné osvetlenie však bude fungovať, odstavené budú iba poškodené stĺpy. Na tom mieste si budú domáci svietiť baterkou.

Cez obec vedie medzinárodný cestný ťah od Poľska a Maďarska. Kolízie kamiónov tu počítajú na desiatky. Miestni sú už zvyknutí, ale tvrdia, že nákladiakov je čím ďalej, tým viac.

Spôsobené škody zatiaľ idú na vrub obce. Jedine, že by ich uhradil kamionista, ak sa ho napríklad vďaka kamerám z mýtneho systému podarí vypátrať. „Uvidíme po rozbore, po vyšetrení, čo donesie polícia, aké výsledky. Uvidíme, či prinesie čas a vyšetrenie," povedal nám obecný poslanec Ladislav Krempaský.

Reportáž spracoval Pavol Sivák.


LADOMIROVÁ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Elektrický stĺp

Dôležité udalosti