Rodina kopala hrob mŕtvej dcérke. Narazili na nádobu so živým novorodencom

Chinaski - Láska a data
Chinaski - Láska a data Zdroj: Reprofoto: YouTube/Caters Video

Je predpoklad, že matka alebo rodičia sa snažili dieťatka zbaviť.

Poriadne zdesenie zažila rodina v meste Uttarpradéš na severe Indie. Pri kopaní hrobu pre ich čerstvo narodené, ale, žiaľ, mŕtve dievčatko, našli pochované iné dievčatko. Šokujúci je fakt, že novorodenec ešte žil. Píše abc.net.au.

Predtým, ako ju zakopali asi 60 centimetrov do zeme, ju zabalili do látky a umiestnili do hlinenej nádoby.

Podľa doktorov prišlo bábätko na svet predčasne, podľa odhadov bolo v zemi až dva dni. Keď ho našli, vážilo len niečo vyše kila. Momentálne zápasí v nemocnici s pľúcnou infekciou.

Hitesh Kumar, otec mŕtveho novorodenca bol vraj v šoku, keď počas vykopávania hrobu započul detský plač.


Zdroj: YouTube/Caters Video

„V jednej chvíli som si myslel, že moje dcéra ožila. Ten hlas však v skutočnosti prichádzal z nádoby. Keď sme ju otvorili, našli sme v nej dievčatko," hovorí.

Tamojšia lekárka Raješ Mišra dala nájdenému novorodencovi meno Seeta. „Momentálne je v stabilizovanom stave, avšak stále má infekciu. Každé dve hodiny ju musíme kŕmiť mliekom," hovorí Mišra.

Je predpoklad, že matka alebo rodičia sa snažili dieťatka zbaviť, pretože chceli syna. Preferovanie mužov pred ženami je v Indii veľmi populárne, pričom vraždy ženských novorodencov neustále narastajú.

Najčastejšie sa tieto ohavné veci stávajú v severných častiach krajiny. Neraz sa však stalo, že pre politické a iné tlaky vinníkov prepustili na slobodu. Polícia po rodičoch tohto dieťaťa pátra.

NAI DILLÍ/Robert Ďurkáč

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.