Policajti z Trenčína zadržali kolegu z kriminálky, kryl okrádačov dôchodcov

KAJA_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Udal ho recidivista, ktorý tiež kradol.

Namiesto toho, aby pomáhal a chránil starších ľudí, mal kryť tých, čo ich okrádali. Dokonca vraj zobral provízie. Policajti z Trenčína zadržali svojho kolegu z kriminálky. Udal ho recidivista, ktorého v pondelok poslali do väzby za to, že okradol starenku o dôchodok. 

Potom, ako pred piatimi rokmi ukradol už nebohým dôchodcom 25-tisíc eur a teraz celý dôchodok starenke z Trenčína, si kompetentní povedali stačilo. Keď ho odvádzali v putách, povedal nejasný odkaz. "Už si tam môj zlatý...A nie sám..." Keď odzneli tieto slová, málokto tušil, čo má na mysli. Teraz je to jasnejšie.  

"Vyšetrovateľ dňa 13.10.2019 vzniesol príslušníkovi policajného zboru obvinenie pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa," reagoval krajský prokurátor Vlastimil Krokvička.

Policajt (47) mal práve obvinenému Sekerášovi posúvať informácie, zahládzať stopy a dokonca vraj bral podiel z krádeží. "Prokurátor Krajskej prokuratúry podal súdu návrh na vzatie obvineného do väzby z dôvodu obavy, že bude mariť objasňovanie skutočnosti závažných pre trestné stíhanie a bude pokračovať v trestnej činnosti," pokračoval Krokvička.

Aj poškodení ľudia, ktorých podľa ich slov okradol, hovoria, že tento policajt zlodeja kryl a preto mu všetko prechádzalo. Odniesli si to najmä okradnutí dôchodcovia a obete zlodejskej bandy.

Sudca po takmer piatich hodinách rozhodol o tom, že policajta nepošle do väzby. Prokurátor sa voči rozhodnutiu sudcu stíhať muža na slobode odvolal. Bývalému policajtovi hrozí až desaťročné vezenie.

Viac zisťoval reportér Michal Bujna


TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zadržanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.