Poruchy príjmu potravy: Môže za ne aj nevinná poznámka

Anorexia - ilustračné foto.
Anorexia - ilustračné foto. Zdroj: Profimedia.sk

Tínedžerky by sme nemali nálepkovať

V rámci našej psychologickej poradne sa Robert Kause zameral na dievčatá, ktoré vzbudzujú pozornosť okolia. A to nielen pre krásu a mladosť, ale hlavne pre jedenie. Ony samé sa vidia ako tučné. Možno si položíte otázku kde to vlastne vzniklo?

Krause tvrdi, že za tým môže byť napr. menštruačný cyklus  začínajúci v tínedžerskom  období. Jednu z úloh zohrávajú aj nestabilita alebo určitý typ zneužívania. A nemusí to byť iba sexuálne. Vplyv majú aj nevinné poznámky. Nesmiete podľa odborníka zabúdať aj na ďalšie faktory, ktoré vyplývajú na prijímanie potravy.

Vo videu vám prezradí, ako odhaliť to, že vaša ratolesť sa blíži k vážnej chorobe a ako jej pomôcť. Základom je vyhľadať odborníka.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti