Už nielen v Sobranciach majú problém s čiernou mazľavou hmotou

Dominika Chrapeková
Zdroj: TV Markíza

Neznáma látka sa objavila aj v neďalekej dedine.

Spod domov im vyteká čierna mazľavá hmota. Obyvatelia Sobraniec si myslia, že pod domami môžu mať ložisko ropy. Neznáma látka sa objavila aj v neďalekej dedine.

Čierna mazľavá hmota najprv zničila niekoľko čerpadiel majiteľke domu v Sobranciach, neskôr sa obrátila na úrady.

Z ministerstva životného prostredia tam poslali odborníkov, aby odobrali vzorky a hmotu preskúmali. „S najväčšou pravdepodobnosťou ide o produkt spracovania s použitia na izolovanie domových základov," vysvetlil hovorca rezortu Tomáš Ferenčák.

Rovnaká čierna látka, ale v pivnici, vyteká aj pánovi Pavlovi Minářikovi. Býva takmer 20 km od Sobraniec. Tvrdí, že jeho dom izoláciu ani nemá. „Z múra to vyteká von. Najprv voda išla a potom tá hustá čierna hmota," posťažoval sa nám.

Vo vode, ktorá spod zeme vyteká, sú mastné škvrny. Odoberú z nej vzorky a pošlú ich na rozbor. Prednosta Okresného úradu v Sobranciach Boleslav Lešo nám potvrdil, že situáciu nepodceňujú a monitorujú ju. Primátor Pavol Džurina neodporúča ľuďom, aby používali vodu zo studní.

Čo presne sa pod zemou v Sobranciach a okolí nachádza by mohol odhaliť geologický prieskum. Zatiaľ naň chýbajú financie.

Reportáž spracoval Vladimír Bučko.


SOBRANCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Studňa

Dôležité udalosti