S Kočnerom mal dobrý vzťah aj predseda jedného z bratislavských súdov

srilanka.mp4
Zdroj: TASR

Doteraz sa ňom nehovorilo a nie je ani medzi sudcami, ktorým polícia vzala mobil.

Z Threemy vyplýva, že s Marianom Kočnerom mal dobrý vzťah aj predseda bratislavského súdu David Lindtner. Premlčanie objednávky vraždy Silvie Volzovej, účinná ľútosť pre Ladislava Bašternáka, ale aj Božie mlyny. To sú niektoré z tém, o ktorých sa obvinený Marian Kočner rozprával od jesene 2017 do jari 2018 s predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom. Informuje postoj.sk, ktorý má uniknutú komunikáciu k dispozícii.

O predsedovi tretieho okresného súdu v Bratislave sa doteraz nehovorilo. Lindtner nie je ani medzi sudcami, ktorým polícia vzala mobilné telefóny pre podozrenie z kontaktov na Kočnera. Obaja si však podľa Threemy vymenili okolo 200 správ. Z ich komunikácie vyplýva, že sa minimálne raz stretli a viackrát si volali.


Komunikácia medzi Kočnerom a Lindtnerom v aplikácii Threema sa začala 3. októbra 2017.

„Toto som nový ja. D." „Tak to je super. Len kua neviem ktorý D ?" „Dl" „Tak už sme spárovaní, ale stále neviem s kým. Dop...e keby si napísal DL, tak viem. Ale DI som fakt nemohol uhádnuť" „Bál som sa, že si budeš myslieť, že ti píše Lipsic."

V Threeme mal Kočner Lindtnera označeného ako DAVID ALIAS. Sudca Lindtner tak začína komunikáciu s Kočnerom len pár dní po tom, čo vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že Kočner bol obvinený z trestného činu neodvedenia dane a poistného, ktorý súvisí s kauzou hotelov na Donovaloch.

Navyše, predseda súdu Lindtner si píše s Kočnerom zhruba mesiac po tom, čo sa v médiách objavila informácia, že sa Kočner vyhrážal novinárovi Jánovi Kuciakovi.

Kočner sa začiatkom komunikácie Lindtnera pýta, či pozná na svojom súde „nejakú Onuferovú". Riešil totiž svoj spor o dom v Bernolákove, ktorý kúpil od Denisy Pávekovej z kauzy Technopol. Sudkyňa Dáša Onuferová naozaj pôsobí na Okresnom súde Bratislava III, rozhoduje v občianskej agende.

Kočner predsedovi tohto súdu píše, že táto sudkyňa „by mala zamietnuť žalobu", že dom je už jeho a bolo za neho zaplatené. Zhruba o dva týždne sa Kočner opäť ozval Lindtnerovi s otázkou, či sa kolegyne pýtal „na ten dom". Lindtnerova odpoveď je zdvihnutý palec. Kočner mu poďakuje.

Kočner sa pýtal Lindtnera aj na ďalšiu sudkyňu, bolo to vo februári 2018. „Ahoj. Dr. Kukučková je ako? Dík," píše Kočner. Potom si - zrejme o nej - volajú. „A aspoň rozumie robote ?" „Rozumie," píše Lindtner. „Tak to stačí," konštatuje Kočner. Predseda súdu mu pošle už len: „Ok". Viera Kukučková je sudkyňa na Lindtnerovom súde, rozhoduje v obchodnej agende.

Na konci októbra 2017 sa Kočner pýta Lindtnera, či je vražda v štádiu prípravy z roku 1997 premlčaná, respektíve podľa ktorého Trestného zákona sa má v takomto prípade postupovať. Reč bola o údajnej objednávke vraždy Sylvie Volzovej, z ktorej je obžalovaný bývalý šéf Markízy Pavol Rusko. Toho zatkli 23. októbra 2017. Polícia sa prípadu začala venovať po výpovedi doživotne odsúdeného Mikuláša Černáka. Lindtner napísal Kočnerovi svoj právny výklad k tejto veci, ten sa mu za radu poďakoval. Cez aplikáciu riešili aj Bašternáka, dodáva postoj.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti