Opitý lekár napadol taxikára v Nitre. Nakoniec ale dostal trest taxikár

Napadnutý taxikár si vysielačkou privolal pomoc a chcel z auta ujsť.

Opitý zákazník napadol taxikára a nakoniec odsúdili taxikára za ublíženie na zdraví a výtržníctvo. Takto sa skončil incident, ktorý vyprovokoval opitý lekár v taxíku.

Bola piatková noc, keď si dvaja zákazníci cez dispečing privolali taxík. Keď nastúpili, taxikár zistil, že sú opití. Ani poriadne nevedel, kam ich má odviezť.

Keď nakoniec postáli na sídlisku, taxikár rozsvietil svetlo a otočil sa dozadu so slovami, že skontroluje či príliš nenatrúsili, pretože jeden z nich počas cesty jedol pagáč. Taxikár sa otočil naspäť dopredu a vtom pocítil tupý náraz do hlavy zozadu.

Napadnutý taxikár si vysielačkou privolal pomoc a chcel z auta újsť. Zákazník, ktorým je známy nitriansky lekár, mu vtom bránil. Útočník vraj nepopieral, že bitku vyprovokoval. Taxikárovi ale nespôsobil vážnejšie zranenie, dostal pokutu 30 eur od okresného úradu za priestupok. Horšie ale dopadol napadnutý taxikár.

Zákazník mal podľa lekárskej správy  otras mozgu 1. stupňa a zranenia, ktoré si vyžiadali liečenie 17 dní.

Podľa skúseného právnika sa často stáva, že napadnutý odrazí útok, ale ešte v bitke pokračuje, aj keď ho už útočník neohrozuje. Či to ale bolo v tomto prípade tak, nie je celkom jasné. S lekárom sa nám spojiť nepodarilo, je na dovolenke v zahraničí.

Reportáž spracovala Dana Brixová


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxikár

Dôležité udalosti