Mladík (17) unikal polícii. Nezvládol zákrutu a zrazil dve 14-ročné dcéry policajtov

Utrpeli ťažké zranenia.

Auto na streche a zranení traja nevinní ľudia. Toto je výsledok riskantnej jazdy mladého vodiča. Vo veľkej rýchlosti narazil do chodcov. Predchádzala tomu naháňačka s policajtmi.

Nehoda sa stala v Bánovciach nad Bebravou pri autobusovej stanici.

„Chalanisko nezvládol zákrutu, skončil na streche, boli tam dve baby a jeden chalan. Jedno z dievčat vraj skončilo pod strechou auta," opísala udalosť svedkyňa.

Chodci boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Dievča, ktoré skončilo pod strechou, sa podarilo pomerne rýchlo dostať spod auta. Podľa našich informácii tínedžerky sú dcérami policajtov.

Chlapec bol zranený ľahko a dievčatá majú vážne zranenia. Vodič sa vraj nezranil. Príčinou nehody bola naháňačka s policajtmi.

Vodič urobil niekoľko dopravných priestupkov a na výzvy policajtov nereagoval.

Rozhodol sa, že policajtom ujde. Odborník na dopravu, ktorý na mieste skúmal príčinu nehody, je zhrozený.

„To je tragédia týchto dní. Každý si myslí, že je v americkom filme a že sa môže naháňať s policajným autom. A potomo tom rozpráva iným. Ale je to obrovský risk," hovorí súdny znalec z odboru cestná doprava.

Podľa našich informácii vodič má iba 17 rokov a teda auto môže viezť iba v sprievode dospelej osoby.

Ten, kto robí sprievod, však musí mať 10-ročnú prax a zápis v evidencii vodičov ako spolujazdec. V tomto prípade bol ale mladík v aute sám.

Dievčatá, ktoré boli zranené ťažko, sú podľa našich informácii mimo ohrozenia života. Polícia už začala trestné stíhanie za ublíženie na zdraví.


TRENČÍN/TVNOVINY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bánovce nad bebravou

Dôležité udalosti