Andruskó chce vypovedať o údajnej protiprávnej činnosti Jána Richtera a Denisy Sakovej

Igor Janckulík, Miroslav Beblavý, Michal Truban, Richard Sulík, Igor Matovič, Andrej Kiska a Boris Kollár
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Chce za to znížiť trest za objednávku vraždy novinára.

Ministerka vnútra Denisa Saková a šéf rezortu práce Ján Richter sú dvaja členovia vlády, o ktorých údajnej protiprávnej činnosti chce vypovedať Zoltán Andruskó.

Informuje o tom portál aktuality.sk s tým, že mu tento jeho zámer potvrdil zdroj, ktorý si neželá byť menovaný.

Andruskó vraj za svoju výpoveď chce znížiť trest z prípravy vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Minulý týždeň uzatvoril Andruskó s prokurátorom dohodu o vine a treste, o ktorej bude rozhodovať senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku s predsedníčkou Pamelou Záleskou.


"Svedomie mám čisté, neviem o žiadnej protiprávnej činnosti, ktorej som sa údajne mala dopustiť. Som pripravená plne spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Sama som veľmi zvedavá, čo obvinený a väzobne stíhaný pán Andruskó po 13 mesiacoch ide povedať. Niekomu asi vadí, že polícia za môjho ministrovania dosahuje veľmi dobré výsledky. Následne k vyjadreniam tohto pána zaujmem stanovisko, nemám skutočne žiadne informácie ani vedomosť o tom, že by som sa mala niečoho protiprávneho dopustiť," zareagovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

O výške trestu nie sú zatiaľ oficiálne informácie. Obhajca poškodených Daniel Lipšic v piatok vysvetlil, že všetky zúčastnené strany sa dohodli, že to zatiaľ zverejňovať nebudú. Priblížil však, že Andruskóovi znížili trest o viac ako tretinu, keďže s políciou a prokuratúrou od začiatku spolupracoval a jeho výpoveď je kľúčová.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Denisa Saková

Dôležité udalosti