Kyselica ku kauze Gorila: Stále sú tam trestné činy, ktoré nie sú premlčané

Zľava Boris Valábik a Marián Gáborík.
Zdroj: TV Markíza

Lipšic tvrdí, že by mali byť vystavené trestnému stíhaniu aj konkrétne osoby.

Zvukový záznam Gorily dostali všetky médiá a bezprostredne sa na Slovensku strhla politická búrka. Naši čitatelia i diváci TV Markíza mali k tejto téme veľmi veľa otázok, ktoré poslali aj do diskusnej relácie Na telo. Hosťami Michala Kovačiča však neboli politici, ale advokát Daniel Lipšic a bývalý šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica. Po relácii odpovedali na vaše otázky.

Jednou z nich bola, či bude možné znova riešiť Gorilu tak, aby nebola premlčaná. Exšéf tímu Kyselica si myslí, že áno. "Vzhľadom na odstup času, kedy sa táto akcia SIS mala diať a premlčacie lehoty pri jednotlivých trestných činoch, tak si myslím, že áno. Stále sú tam trestné činy, ktoré nie sú premlčané. Ale úlohou polície je zistiť skutkový stav. Viem, že ľudia očakávajú, že hlavní aktéri budú v base. Ale nie je to jednoduché vyšetrovanie," konštatoval.

Zaujímali ste sa aj o to, či niekedy pôjde niekto za mreže z kauzy Gorila. Podľa Lipišca je dôkazná situácia taká, že by mali byť vystavené trestnému stíhaniu aj konkrétne osoby.

"Treba dokončiť dokazovanie a potom podať na súd obžalobu. Nechcem povedať kedy, len chcem povedať, že tým, že ide o trestnú činnosť, ktorá spadá pod právomom ŠTS, ten nekoná pomaly, koná pomerne promtne. Dokonca aj v neväzobných veciach. Ak tá vec príde na súd, nejaké obavy, že by sa to naťahovalo dlhú dobu, by som nemal," povedal v relácii Na telo.

Na videu nájdete aj odpoveď na to, prečo nevypočuli agenta Petra Holúbeka, vďaka ktorému vznikol odposluch Gorila.


Zdroj: Facebook/Na telo s Michalom Kovačičom

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti