Sabinovčan sa pred súdom priznal k sexuálnemu zneužitiu 12-ročného dievčaťa

Jeho obetí malo byť ale viac, a tak čaká na rozsudok vo vyšetrovacej väzbe.

Priznal sa k sexuálnemu zneužitiu 12-ročného dievčaťa. Sabinovčan (58) sa postavil pred súd. Jeho obetí malo byť ale viac, a tak čaká na rozsudok vo vyšetrovacej väzbe.

Obžalovaný pred súdom vinu priznal. Dohodu o vine a treste s ním ale prokurátorka odmietla uzavrieť.

Veroniku (12) mal zneužiť v záhradnej chatke pred dvoma rokmi. Dievča má doteraz z toho traumu. "Snažíme sa, aby na to, čo zažila, čo najskôr zabudla," povedala - mama Veronika Repaská.

Jozef bol pritom ich dlhoročný rodinný priateľ. Zlyhanie si priznal a ospravedlnil sa tým, že sa vraj z toho už vyspovedal. „Opýtal sa, či mi môže dať pusu na prsník, dal mi ruku do nohavičiek,“ reagovala obeť Veronika.

Súd bude rozhodovať  už len o uložení trestu a nariadení ochranného liečenia. Predseda senátu preto na ďalšie pojednávanie predvolal znalca z odboru psychiatrie a sexuológie.  Rodičia Veroniky žiadajú aj odškodné za spôsobenú psychickú ujmu.

Jozef má ale na krku aj ďalšie obvinenie. Okrem Veroniky mal zneužívať ďalšie dve dievčatá. „Keď sme boli v tej pivnici, tak začal masturbovať, i na tej záhradke chcel, aby sme sa vyzliekali, tam pri tom jazere, aby sme sa vyzliekali a nás chytal za rozkrok,“ povedala obeť.

Polícia sa prípadmi začala zaoberať až po ich medializácii. Počet jeho obetí ale nemusí byť konečný. Ozývajú sa totiž ďalší ľudia, ktorých mal Jozef v detstve zneužívať.

Obžalovanému hrozí maximálne až 10-ročné väzenie. No podľa rodičov Veroniky za to, čo spôsobil ich dcére a ďalším dievčatám by si mal za mrežami posedieť oveľa dlhšie.

Reportáž spracoval Martin Jedinák


SABINOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pedofil

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.