Kysučania prišli problémy riešiť do Bratislavy. Chýbajúca diaľnica im už neúnosne strpčuje život

V Bratislave nespokojnosť chceli dať najavo kamiónovým protestom.

Kysučania prišli svoje problémy riešiť do Bratislavy. Chýbajúca diaľnica v regióne s mimoriadne hustou dopravou komplikuje život tisíckam ľudí. Keďže protesty na domácej pôde nepomohli, prišli to skúsiť do hlavného mesta. 

Po Kysuckých cestách prejdú denne desiatky tisíc vozidiel. Keďže diaľnicu v hornatom kraji zatiaľ hotovú nemajú, autá a kamióny chodia cez mestá a dediny a prakticky denne na dlhé minúty upchávajú všetky významné cesty v regióne.

V Bratislave nespokojnosť chceli dať najavo kamiónovým protestom. Keďže však majú reálne kamióny vjazd do Starého mesta zakázaný, museli ich vymeniť za kartónové a s nimi obehali niekoľko inštitúcií, v ktorých hľadali podporu.

Na ministerstvo dopravy protestujúci nešli. Tvrdia, že s ním absolvovali už desiatky rokovaní, vytúžených výsledkov sa nedočkali. Ministerstvo tvrdí, že prípravu nových diaľnic urýchľujú ako sa dá a rovnako sa snažia aj čo najrýchlejšie získať peniaze. Faktom zostáva, že kľúčový úsek medzi Brodnom a Čadcou bude hotový asi až po roku 2030. 

Téme sa venoval Martin Petro:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kamionisti

Dôležité udalosti