Sudca Sklenka bude čeliť disciplinárke, môže prísť o talár

Návrh podala predsedníčka Súdnej rady.

Predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková podala vo štvrtok (24. 10.) disciplinárny návrh voči sudcovi Okresného súdu Bratislava I. Disciplinárnemu senátu navrhla jeho odvolanie z funkcie sudcu a súčasne aj pozastavenie výkonu tejto funkcie.

TV Markíza to potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Veronika Müller s tým, že v stanovisku nie je uvedené meno sudcu. Podľa našich informácií je ním Vladimír Sklenka.

Ako napísala v stanovisku Praženková vychádzajúc zo súčasnej právnej úpravy vidí závažný dôvod v osobnej integrite daného sudcu, keďže po úkonoch orgánov činných v trestnom konaní, ako aj následnej medializácii mal primeraný priestor na to, aby sa osobne, alebo iným spôsobom, alebo prostredníctvom nezávislých justičných orgánov vyjadril k danej veci, ktorá závažným spôsobom narúša dôveryhodnosť justície.

"Nevykonal tak napriek tomu, že na to mal dostatok času, ako i príležitostí. Týmto porušil povinnosť sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ktorými sú morálny štandard a integrita sudcu," konštatuje Müller.

Sudca mal byť v kontakte s Marianom Kočnerom, spolu si mali vymeniť cez Threemu viac ako šesťtisíc správ.BRATISLAVA/rm, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti