Lindtner je prvý sudca, ktorý pre komunikáciu s Kočnerom skončil

Rozhodnutie napísal listom ministrovi Gálovi.

Bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner na vlastnú žiadosť prerušil výkon funkcie súdu. Podal ju vo štvrtok (24. 10.)

Ministrovi Gáborovi Gálovi oznámil, že sa tak rozhodol na základe jeho vnímania aktuálnej spoločenskej situácie. Uviedol, že si uvedomuje svoju zodpovednosť a to, ako dnes spoločnosť vníma morálnu integritu sudcovského stavu.

Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová, ministerstvo spravodlivosti oceňuje jeho krok, pretože doteraz je David Lindtner jediným sudcom, ktorý sa v dôsledku medializovaných informácií sám na vlastnú žiadosť rozhodol prerušiť výkon funkcie sudcu. "Jeho krok vnímame ako snahu o prinavrátenie dôvery v justíciu," konštatovala.

Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková uvítala, že Lindtner požiadal o prerušenie výkonu funkcie sudcu. "Takýto postoj by mal byť príkladom i pre všetkých ostatných dotknutých sudcov, ktorí údajne mali viesť komunikáciu nezlučiteľnú s požiadavkami na morálny štandard a integritu sudcu," povedala Praženková.

Meno tohto sudcu sa objavilo v komunikácii Threema s Marianom Kočnerom, začala sa 3. októbra 2017.

BRATISLAVA/zg, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti