Disciplinárny senát pozastavil výkon sudcovskej funkcie Vladimírovi Sklenkovi

Dôvodom je komunikácia s Marianom Kočnerom.

Disciplinárny senát v piatok na neverejnom zasadnutí dočasne pozastavil výkon sudcovskej funkcie Vladimírovi Sklenkovi. Pracoval na Okresnom súde Bratislava I.

Návrh na jeho odvolanie z funkcie a súčasne aj pozastavenie výkonu funkcie sudcu voči nemu podala vo štvrok (24. 10.) predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková.

Praženková vidí závažný dôvod v osobnej integrite daného sudcu. Ten sa podľa nej mal možnosť vyjadriť k veci, ktorá závažným spôsobom narúša dôveryhodnosť justície. 

"Nevykonal tak napriek tomu, že na to mal dostatok času, ako i príležitostí. Týmto porušil povinnosť sudcu spĺňať predpoklady sudcovskej spôsobilosti, ktorými sú morálny štandard a integrita sudcu," tvrdí stanovisko Súdnej rady.

Koncom augusta polícia zaistila okrem iných mobilné telefóny Sklenkovi a jeho kolegyni Miriam Repákovej. Ďalšia sudkyňa Denisa Cviková je predmetom komunikácie obžalovaného Mariana Kočnera s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou. Táto sudkyňa mala byť nápomocná v miliónovej kauze televíznych zmeniek. Disciplinárny senát jej v stredu (23. 10.) pozastavil výkon funkcie na podnet ministra spravodlivosti Gábora Gála.

Sudca mal byť v kontakte s Marianom Kočnerom, spolu si mali vymeniť cez Threemu viac ako šesťtisíc správ a to od novembra 2017 do mája 2018. Sklenka podnikateľa podľa Dennika N správami zahlcoval, Kočner ho musel krotiť, aby toho toľko neposielal.


BRATISLAVA/zg, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti