Vladimír Mečiar sa vracia do politiky

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová.
Zdroj: TASR

Vstupuje do hnutia Slovenská liga s Tiborom Cabajom a Jozefom Behýlom.

Vladimír Mečiar, expremiér a exšéf HZDS, oznámil, že sa vracia do politiky. Presnejšie, že vstupuje do hnutia Slovenská liga. „Urobíme všetko preto, aby sme zabránili rozvratu spoločnosti a vrátili do jej života dôstojnosť,“ napísal to v krátkom vyhlásení. Informuje o tom Denník N.

V Slovenskej lige je bývalý poslanec HZDS Tibor Cabaj a neúspešný kandidát na prezidenta z roku 2014 Jozef Behýl.

„Obdobie vzniku štátu bolo obdobím vlastenectva, terajšie sa vyznačuje jeho hanobením. Hanobením ľudí, ktorí viedli zápas o štát, ale zreteľný je aj pokus o vymazanie historickej väzby k jeho základom a úcty k hodnotám, na ktorých tento štát vznikol,“ napísal ešte Mečiar vo vyhlásení, ktoré médiám poslala bývalá poslankyňa HZDS Eva Zelenayová.

Podpredseda Slovenskej ligy a bývalý podpredseda Národnej rady SR za ĽS-HZDS Tibor Cabaj definitívne nepotvrdil medializované informácie, podľa ktorých pôjde expremiér Vladimír Mečiar do budúcoročných parlamentných volieb práve na čele Slovenskej ligy.

"Nepovedal, že nie. Ale nepovedal rovno, že už. Očakávam, že sa vyjadrí v najbližšom čase," povedal pre portál Teraz.sk Cabaj. Dodal, že jeho strana Vladimíra Mečiara už dávnejšie oslovila s ponukou. "Oslovili sme ho, on sa musí rozhodnúť," povedal Cabaj.

Slovenská liga podľa neho vznikla premenovaním subjektu s názvom Nový parlament, ktorý na Slovensku pôsobí už roky. V tejto chvíli má troch štatutárov, ktorí zároveň pôsobia ako podpredsedovia strany. Jedným z nich je práve Cabaj.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Mečiar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.