Žije vo vile v Rakúsku, jazdí na luxusných autách. Sudca Lindtner má zaujímavý majetok

2910_Reflex_29_10_P20_dnes_17_25__12.mp4
Zdroj: TASR

Aj napriek vysokému úveru dokázal sudca od roku 2015 každý rok ušetriť takmer celú výplatu.

Sudca David Lindtner, ktorý odstúpil z postu predsedu Okresného súdu Bratislava III pre komunikáciu s obžalovaným Marianom Kočnerom, má pozoruhodný majetok. Podľa zistení Aktuality.sk vlastní spolu s manželkou rozsiahly dom s pozemkom v Rakúsku. V majetkovom priznaní však uvádza, že ide o vidiecku chalupu.

Dom v dedine nedaľeko slovenských hraníc má zastavanú plochu viac ako 200 metrov štvorcových a dve poschodia. Záhrada má ďalších vyše 600 metrov štvorcových. Lindtner tvrdí, že dom nadobudol v roku 2011 za 90-tisíc eur. Cena takejto nehnuteľnosti sa podľa portálu pohybuje na úrovni 500-tisíc eur.

Sudca priznal v majetkovom priznaní aj byt v bratislavskom Ružinove. Hypotékou zaťažený nie je. V majetkovom priznaní sudca neuvádza, že by byt prenajímal a mal z neho príjem.

Sudca si zobral v roku 2014 aj úver vo výške 300-tisíc eur. Z jeho majetkového priznania však nie je jasné, či ho použil na rekonštrukciu domu v Rakúsku alebo iným spôsobom. Aj napriek vysokému úveru dokázal Lindtner od roku 2015 každý rok ušetriť takmer celú výplatu. Jeho ročný príjem sa pohyboval na úrovni 36- až 38-tisíc eur.

V roku 2018 priznal na svojom účte 106-tisíc eur, čo sú skoro tri ročné platy sudcu. Podľa prepočtov Aktuality.sk minul v tom istom roku len 832 eur. Lindtnerova manželka bola zrejme väčšinu času na materskej dovolenke, keďže sa im narodili dve deti.

Ako ďalej informujú Aktuality.sk, pred sudcovým domom parkujú aj luxusné autá. Ešte v roku 2017 odfotila redakcia na pozemku pred Lindtnerovým domom Mercedes ML a Porsche Cayenne. Minulý týždeň tam stálo aj nové BMW 520. Sudca vraj využíva aj Land Rover. Ani jedno z áut neuvádza vo svojom majetkovom priznaní.

Lindtner navyše nosí saká od dizajnérskych značiek, luxusné hodinky či topánky, ktoré stoja tisícky eur, dodáva portál.

Aktuality.sk sa ho pýtali na jeho majetkové pomery minulý týždeň vo štvrtok. Na druhý deň si podal žiadosť o pozastavenie výkonu funkcie sudcu. Krátko na to poslal aj odpovede, kde podľa portálu nič podrobne nevysvetlil.

Z Threemy vyplýva, že Lindtner si mal s Kočnerom vymeniť okolo 200 správ. Z ich komunikácie vyplýva, že sa minimálne raz stretli a viackrát si volali. Komunikácia medzi Kočnerom a Lindtnerom v aplikácii Threema sa začala 3. októbra 2017. Premlčanie objednávky vraždy Silvie Volzovej, účinná ľútosť pre Ladislava Bašternáka, ale aj Božie mlyny. To sú niektoré z tém, o ktorých sa obvinený Marian Kočner rozprával od jesene 2017 do jari 2018.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Majetkové priznanie

Dôležité udalosti